| RAY a întrebat:

Daca nu ar exista interesul sexual din partea barbatului si financiar al femei ar mai sta o femeie cu un barbat?
ps fara vrajeli ca nu e asa va rog putina sinceritate rog
http://www.tpu.ro/......are-ei-se/

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu pot sa raspund decat pentru jumatatea barbatului. Daca nu ar exista interes sexual, nu as sta cu o femeie. Am anumite pasiuni care sunt greu se suportat de catre altcineva si nu as renunta la ele (sau o parte din ele) pentru a sta cu cineva.

| RAY explică (pentru SkyPilot):

Cel mai sincer raspuns, danke

13 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Interesul sexual vine din partea ambelor sexe. Iar interesul sexual este o urmare ar instinctului de reproducere, deci daca nu ar mai fi interesul sexual, nu ar mai exista cupluri si noi am fi pe cale de disparitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesul sexual al barbatului este pana in 30=35 de ani cand isida seama ca a alergat degeaba si nu are o femeie serioasa langa el. Financiar depinde de la femeie la femeie de la om la om, nu toti sau toate sunt asa. Ce scrie pe net sunt baliverne de citit si de facut audienta.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

"Interesul sexual" vine din partea ambilor parteneri. Tu ai impresia ca noua, femeilor, nu ne place sexul?laughing) Astea-s idei preconcepute si gresite, la fel si treaba cu "interesul financiar" al femeilor. Exista multe femei independente, la fel cum sunt multe incapabile sa faca ceva pentru viata lor. Cele din urma vor cauta mereu "sponsori" pentru ca atat le duce capu'!

| RAY explică (pentru RedheadOnTheRun):

Daca va placea sexul nu ati cauta mereu un profit de pe urma lui, in fine toate se dau sfante pe net

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru RAY):

Tu trebuie sa te mai maturizezi. Mult, foarte mult! Cam pana sa inveti ce e aia generalizare si cum sa NU o mai folosesti. Desi, la anii tai ma astept sa stii ca fiecare om e diferit si fiecare are povestea sa. Doar o minte incuiata, limitata se foloseste de generalizare pentru a-si exprima propriile frustrari. Imi pare rau de tine, daca ai dat doar de fete interesate, dar se vede ca nu esti destul de copt la minte sa intelegi anumite lucruri. Nu-i nimic, o sa mai cresti happy

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Fete interesate doar de partea financiara* am vrut sa zic.

| RAY explică (pentru RedheadOnTheRun):

Poate ca trebuie, cu toti trebuie e ceva ce face parte din viata unui om maturizarea, e adv ca cateodata am generalizat nu neg asta, fiecare om are o poveste diferita am spus eu altceva? nu stiu cum gandeste lumea daca as sti nu ar mai exista sens sa exist, draga nu am o minte incuiata din contra sunt deschis la orice lucru eu am spus si repet cred ceea ce simt, vad, miros, percep prin cele 5 simturi,daca eu inca nu am intarnit o fata sincera, serioasa nu pot sa ma contrazic singur, asta e adv nu e fustrare e un adevar nu doar ca sunt materialiste voua va place sa va bateti joc de iubirea unui barbat, sa va jucati cu sentimentele lui, astea sujt adevaruri, cand vad ca femeia se vinde ca un obiect sexual si se remarca doar prin sex ce sa cred, in fine adv ramane adv

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru RAY):

Eu ti-am spus ca si femeilor le place sexul, tu imi raspunzi ca "daca ne placea n-am cauta profit". Nu numesti asta generalizare venita dintr-o minte incuiata? Puteai sa iei parerea mea ca pe o simpla parere si sa o respecti, ca am vorbit din punctul meu de vedere, al unei femei diferite de femeile pe care le-ai cunoscut tu, avand in vedere ca mie una imi place sexul si sunt independenta, nu astept bani de la nimeni. Tipic unor barbati...va plangeti ca toate sunt la fel dar daca una gandeste diferit ziceti ca se da sfanta! Nu "dragule", pur si simplu exista oameni cu gandiri si principii diferite! Cand zici "voua" in timp ce imi raspunzi mie la un comentariu, devine logic ca ma bagi in oala cu cine stie ce pipite intalnite de tine, ceea ce e absurd pentru ca nu ma cunosti. Daca vrei sa porti o conversatie civilizata, exprima-ti parerea folosing persoana a III-a, e mai putin "direct" si mai putin ofensator. Adevarul (ca tot vad ca iti place cuvantul asta) e ca ori ai avut ghinion sa dai numai peste femei care nu merita nicio atentie, ori tu intorci capul numai dupa cine nu trebuie. Exista muuuulti barbati care se joaca sau s-au jucat cu sentimentele femeilor, dar nu ma vezi pe mine sa iti reprosez tie asta. Pana la urma eu doar incerc sa iti arat ca gresesti, pentru ca imi place sa ajut (de aia sunt aici), dar daca tu esti incapatanat, absurd si prea mandru sa intelegi, eu una ma opresc aici. Mi-am spus punctul de vedere, mai departe faci ce te duce capu', ca noi toti de altfel.

| RAY explică (pentru RedheadOnTheRun):

Nu inteleg de ce am purtat discutia asta cu tine

| e1xtz a răspuns:

Desi des tu pui intrebari sau dai raspunsuri in care se observa ca ai frustari sexuale, sau neajunsuri ce au legaturi cu partea feminina, de data asta raspund si eu.

Da, datorita faptului ca sunt 'anonim', imi permit sa nu fiu ipocrit si sa recunosc si eu ca daca nu ar exista si interesul sexual, nu as sta cu o femeie.

Restul ipocritilor care dau alt raspuns sa spuna ce vor.laughing

| RAY explică (pentru e1xtz):

Des pe naiba n-am mai pus o intrebare de mult

| Pinocchio a răspuns:

Adica pui pe acelasi cantar interesul sexual a barbatului si interesul financiar al femei?
Hai sa fim serios!
Si barbatii si femeile au interes sexual, e adevarat ca a barbatului mult mai mare, e ceva normal.
Iar interes financiar o au la fel, asta depinde de caracterul fiecaruia indiferent de sex.
Am impresia ca habar nu ai ce doreste o femeie cu adevarat.
Hai sa-ti spun eu, in primul rand de iubire, dragoste, afectiune, pe urma siguranta, protectie.