| RAY a întrebat:

In ziua de azi rar persoane care se iubesc sincer, de cateva zile ma tot intreb oare tineri de 16, 17 ani oare ei se iubesc cu adevarat?

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Uni da, dar foarte foarte putini, cam 5%, restul o mimeaza.

| SkyPilot a răspuns:

Unii da, cei mai multi nu, doar incearca marea cu degetul. Trebuie sa ai in vedere ca la acea varsta oamenii se schimba mult si repede. Ceea ce astazi este minunat, maine poate deveni inacceptabil sau rusinos. Poate ca sunt sinceri azi, dar maine se despart si sunt la fel de sinceri.

| RAY explică (pentru SkyPilot):

Macar ei sa se iubeasca ca la alte varste e mai mult interes

Răspuns utilizator avertizat
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Iubesc si ei cat poate iubi un copil de 16 ani. Prima dragoste, fluturi in stomac etc
Bineinteles, unii doar se lasa condusi de hormoni, de ce zice lumea si de multe alte aspecte prea putin importante. Pana la urma, depinde de la caz la caz.

| Innsbruck a răspuns:

Extrem de rar.Nu cred ca la 16 ani esti pregatit de o relatie serioasa

| RenataIoana a răspuns:

Eu, cel putin... Iubesc cu adevarat!

| NelyMaria a răspuns:

Copii de 15, 16 ani care se,, iubesc'' sunt doar naivi si dornici de a descoperii iubirea.