| rahynn a întrebat:

Daca nu avem prieteni comuni, cum sa interactionez cu un baiat pe care il plac?(il cunosc de 2-3 ani)happy?

Răspuns Câştigător
| clawdya a răspuns:

Dap ai dreptate e foarte greu sa te duci la o persoana pe care o placi si sa ai propui sa iesiti la un suc sau la o plimbare, insa si pentru tine exista o rezolvare.parerea mea este ca tu esti o persoana timida careia ai e frica de raspunsul persoanei placute.stiu ca poate de multe ori ai incercat sa te duci pur si simplu la el si sa ai spui ca il placi.insa ceva te-a dat inapoi.nu e deloc bine insa este normal, dar daca u zici ca il placi pur si simplu trebuie sa iti iei inima in dinti si sa faci acest pas. e greu dar gandeste-te ca poate daca u nu o sa faci acest pas este posibil ca altcineva sa ti-o ia inainte. daca intr-adevar il placi gandeste-te ca poate si el este timid si asteapta un impuls din partea ta, sau pur si simplu nu si-a dat seama ca u ai ceva sentimente pentru el.fi puternica si inca o data iti spun, ia-ti inima in dinti si nu te gandi dinnainte ce sa ai spui pentru ca sigur nu o sa mearga, lasa-te purtata de val si vei vedea ca inima iti va spune ce trebuie sa faci cand vei fi cu el.deci mult succes!

7 răspunsuri:
| Darry a răspuns:

...sau ID-ul de pe hi5, apoi trimite-i comm-uri, imagini, comenteaza-i fotografiile... sau pur si simplu invita-l la o cafea...cu tupeu, dacat sa te refuze, ce poate sa-ti faca altceva...

| Wtf9000 a răspuns:

Simplu! Du-te si vorbeste cu el. Sau... fa rost de adresa lui de messenger. tongue

| Ella_6365 a răspuns:

Daca nu ai curaj sa vorbesti cu el, fii atenta la ce locuri frecventeaza si 'din intamplare' o sa va intalniti, prefa-te ca scapi ceva jos ca sa te ajute, ca te impiedici (cum am facut eu si a merswinking ), orice!

| claudiu89 a răspuns:

Vorbeste cu el caci, daca te place si el nu ai de ce sa-ti fie rusine sau fricatongue

Răspuns utilizator avertizat
| ancasobo a răspuns:

Daca il cunosti, propune-i o iesire cu prietenii tai undeva la picnic sau la un suc ca sa puteti vorbi!
Poate te va invita el urmatoarea zi la o discutie.Si poate ca te place si el si nu stie cum sa te abordeze!
Treaba e ca si rezolvata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il abordezi direct si il intrebi daca nu ar vrea sa va cunoasteti mai bine