| anonim_4396 a întrebat:

Este un băiat la mine în sat de care imi place de puțin timp. (Eu sunt tipul de fata care atunci când plac un băiat nu prea dau semne ca îl plac,sunt mai distanta, nu prea interactionez cu el) (mai pe scurt astept sa faca el primul pas)
Nu putem spune că suntem prieteni dar nici străini nu suntem.
Am ieșit cu mai mulți prieteni din sat printe care și el(avem prieteni comuni), eu incercam să evit să mă uit la el, dar acolo era prietena mea si mi-a zis după ce am plecat ca de fiecare dată când avea ocazia se uita la mine.
Eu cu el nu prea vorbeam, ma mai bagă în seamă câteodată, iar atunci când eu vedeam ca ma uit la el, se uita în altă parte.
Ce ziceti ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| LightshotPumnalXZXZ a răspuns:

Este posbil sa te placa.Dar te sfatuiescsa vorbesti cu el mult mai mult. Faci ce iti spune inima, deoarece el poate vrea si el ceva de la tine si poate te place si este dezamagit ca tu nu vb cu el. Poate si de aceea cand te-ai uitat la el, el s-a uitat in alta parte, deoarece poate era suparat ca nu prea ii acordai atentie ori poate s-a rusinat.Deci vorbeste cu el si nu-ti va parea rauwinkingclar iese ceva frumoshee hee)Daca si el e genul acela de persoana care nu prea da semne ca place pe cineva, atunci vorbeste cu el mai deschis.Intotdeauna un baiat nu baga degeaba in seama o fata, ii place cum arata si daca aceasta ar vbmai mult cu el si ar da semne ca il place, negresit se va ajunge la o relatie din aceea frumoase.In cazul in care intrati in relatie sa nu va despartiti niciodata oricare ar fi ceeartalaughing)). Stiu ce simte un baiat cand mai baga in seama o fata din cand in cand,cauta sa vorbeasca cu ea deoarece ii cam place de ea si vrea sa vada daca ea este interesata sa vb cu el,daca ar veni spre el si daca l-ar placea,dar in orice caz,baiatul daca mai vorbeste cu tine si tu nu prea ii dai atentie esti mai distanta, clar va renunta si devine din ce in ce mai indifferent, el regretand in sinea lui, oarecum nu va mai vb mai deloc cu tine, el putin sufera in faza aia.Dar nici sa te bagi in sufletul lui.Deci asa sa faci cum am spuslaughing)

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Dacă nu faceți pasul sa aveți o discuție. Rămâneti cu uitatul unu la altul.

| Clytia a răspuns:

E foarte posibil să-i fi atras atenția. Cel mai bun lucru pe care-l poți face e să-ți faci curaj să-i scrii, pentru că numai comunicând vă puteți cunoaște unul pe celălalt și cine știe, poate să se infiripe ceva frumos acolo!
Bafta! happy

| StefanChriss a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa intri in vorba cu el si sa vezi ce iese. Ce rost are sa stai sa te intrebi de pe magine daca te place sau nu, in loc sa actionezi si sa descoperi singura? laughing

| Emma18P a răspuns (pentru StefanChriss):

Ok,o să incerc.
Mulțumesc pentru răspuns!