| DeyaSmt a întrebat:

Sallz TPU! Deci cunosc un baiat pe care-l plac da nu stiu cum sa i-o zic......Cand il vad uit de toti,il plac, ne simtim bine impreuna! Ceva idei? Am uitat sa va intreb..cum aflu daca ma place? Nu prea avem prieteni comuni,sau pe cei care ii avem nu-mi sunt de incredere...
P.S.:La raspunsul cel mai bun,pe care as putea sa-l pun in aplicare, dau FUNDITA!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca va simtiti bine impreuna nu vad ce rost are existenta prietenilor comuni. Daca baiatul te place, atunci el trebuie sa incerce sa te si cucereasca, chiar daca deja tu esti cucerita. Nu este obligatoriu ca un baiat cu care te simti bine si il si placi, sa doreasca o relatie cu tine. Asteapta pana el se va hotara.

| sensualus a răspuns:

Arata-i ca-l placi, nu neaparat cu vorbe efemere

| MrAnderson a răspuns:

Domnisoara, e asa de complicat sa intrati in vorba unul cu celalalt?
Sa vedeti cum sunteti, ce interese comune aveti...etc?
De cand s-a complicat iubirea asa, si nu poti fara prieteni comuni, fara mesaje pe Facebook, si fara SMS-uri?

| TeddyPaul a răspuns:

Cum ai putea afla daca te place? Vorbeste cu el! Prin conversatie poti afla si rezolva multe probleme! Nu ai nevoie de prieteni in comuni s-au sa fi populara pentru ai spune s-au afla ceva! Fi tu insati! Bafta! Sper ca vei rezolva problema asta!

| DeyaSmt explică (pentru TeddyPaul):

Deci problema e ca sunt foarte foarte rusinoasa...Si plus ca mi se pare ciudat sa ma duc la un tip:"Buna...Eu te plac!"

| TeddyPaul a răspuns (pentru DeyaSmt):

Nu ti-am spus sa mergi la el si sa ii spui "Te plac"! Incepe si tu o conversatie oarecare dupa care intri in subicetul pe care vrei tu sa il discuti cu adevara!

| DolceKiss a răspuns:

Buna.Si eu ma confrunt cu o situatie cam la fel.Numai ca in cazul meu eu i-am spus baiatului ce simt pentru el.Nu s-a suparat numai ca nu am mai fost ca inainte deci te sfatuiesc sa nu ii spui inca ca il placi.