| Lur656i a întrebat:

Daca nu facem sex si el ejaculeaza, dupa ce se spala si o facem fara prezerv., exista riscul de a ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

De ce vrei tu neaparat sa o faci fara prezervativ? De ce vrei sa risti? Foloseste prezervativ! Sau... daca vrei neaparat sa o faci fara prezervativ, cauta alte metode contraceptive.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Daca a si urinat inainte de contactul sexual, riscul este cel obisnuit pentru un contact neprotejat fara ejaculare (4-27%, in functie de perioada ciclului menstrual). Daca nu a urinat, e aproape dublu.

| RXN a răspuns:

Da,exista riscul de a ramane insarcinata din cauza lichidului pre-ejaculator,iar daca actul sexual are loc si in perioada cu fertilitate maxima, ati pus-o de-un botez.
In plus, la boli si infectii nu va ganditi?

| gigiro a răspuns:

Depinde unde ejaculeaza.a doua oara, ca nu ai specificat.In general, da.

| Castiel a răspuns:

Agree crissu normal ca poti ramane insarcinatalaughing

| Cătălina a răspuns:

Da, pentru ca exista spermatozoizi de la ejacularea precedenta.

| ionutzroma a răspuns:

Daca o sa intrebi un doctor o sa iti raspun ca exista posibilitatea sa ramai insarcinata...dar eu am facut acest lucru si pana acum am avut noroc, mai bine va protejati pentru ca nici nu poti sa iti inchipui ce inseamna un avort pentru corpul unei femei

| ionutzroma a răspuns:

Pe 22 febroarie ai spus ca nu o s-o faci dar se pare ca...winking

| Lur656i explică:

@ionutzroma: nu am spus ca vreau s.o fac. acum eram doar curioasa. imi mentin ideea.