| ProjectJackpot a întrebat:

Daca o fata face sex fara prezervativ (eventual e si la ovulatie) dar nu ejaculeaza in ea. Care este riscul de a ramane insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este de 4% in primele 5 zile ale ciclului menstrual si 27-30% in perioada ovulatiei.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Riscul este de peste 50% dar nu este obligatoriu să rămână însărcinată în urma unui contact sexual chiar și neprotejat!
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Riscul este foarte mare.O astfel de tehnica nu te protejeaza de sarcina.Nu te lua dupa spusele unora si altora.

| justitiarul a răspuns:

Maricel.La anul pe timpu' asta poate o sa-ti spunem tati.Ai uitat de lichidul preejaculator?

| username23 a răspuns:

Risc este mereu, si cu prezervativ, dar daca nu a ejaculat in fata, riscul e mic. Oricum dupa trebuie de spalat organul genital bine sa nu ramina sperma pe el. Funda?

| ProjectJackpot explică:

@justitiarul, asta e frate, la asta m-am gandit cand am pus intrebarea! Dar nu eu am avut contactul sexual cu ea.

| JaJe a răspuns:

Ca este sau nu in ovulatie, riscul ramane acelasi! cel mai sigur e sa va protejati, si niciodata sa nu o faceti neprotejat, daca nu doresti sa devii parinte.

| c0okie a răspuns:

Riscul este 0, nu are cum sa ramai insarcinata... ovulatia are loc aproximatix 14 zile dupa inceperea ciclului mentrual. Daca partenerul nu si-a dat drumul in respectiva, chiar daca nu a folosit prezervativ, riscul este tot 0. nici un spermatozoid nu a ajuns la noul ovul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit categoria "Tom si Jerry" ce esti! Esti prea mic pentru intrebari ca astea!winking. Mai intreabati si tu parintii ca nu te-au facut ca sa te lase dupa, cand incep complexele adolescentine!winking
Hai nu fi rusinat si incearcawinking...insa eu am mi-am indeplinit datoria si o repet...ai gresit categoria!