| wickedness1948 a întrebat:

Daca nu imi pot decalota penisul este neaparat vorba de fimoza?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect este DA. Preputiul NU poate fi retras de pe glandul penian din cauza faptului ca deschiderea preputiului in diametru este foarte mica si largirea deschiderii este limitata de existenta unui asa numit INEL FIBROS situat la capatul extrem al preputiului, care este format din celule foarte rigide si lipsite de elasticitate. Aceasta situatie/stare a penisului tau, reprezinta afectiunea denumita FIMOZA.
Mai multe detalii in privinta afectiunii poti gasi in urmatorul raspuns : https://www.tpu.ro/......cep-viata/
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| gaagaga a răspuns:

Nu stiu nu ma pricep decat sa te invat o prostie mai bine nu-ti mai zic nimicaa mm

| AntonioAlexe a răspuns:

Nu este neaparat, daca incepi sa faci exercitii zilnice si sa tragi de preput cat poti dupa un timp il vei putea decalota complet(se vor vedea progresele cu timpul)