| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pot decalota penisul complet doar daca pun apa sau scuipat.
Am fimoza? Cum o pot rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Mergi la un medic specialist.

| mentholinks a răspuns:

Circumcizia ar fi o varianta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e fimoza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e lubrifiata pielea. Totusi poti face o circumcizie (daca-ti permite varsta) ca sa nu mai ai astfel de probleme.

| andreitgru a răspuns (pentru anonim_4396):

Circumcizie? ce altceva pot face

| jj7700 a răspuns:

Da, cel mai probabil e fimoza. Ar trebui sa poti decalota complet fara disconfort si fara sa ai nevoie de lubrifiere. De rezolvat, cel mai bine un consult urologic urmat de circumcizie. Am facut si eu operatia acum 6 ani si sunt super multumit de rezultat. Regret doar ca nu m-am operat mai devreme. Nu te lasa aburit cu creme, stretching si alte prostii, pierzi timpul si mai rau te stresezi; mergi de te opereaza. Dureaza 30 min sub anestezic local, doare mai putin decat sa iti faci o masea la dentist si dupa 3 saptamani de abtinut de la activitati sexuale esti ca nou. Plus ca elimi si riscul de alte probleme mai tarziu, gen infectii, iritatii etc. Bonus arata mai bine si fetele te plac mai mult circumcis.

| anonimuser1 a răspuns:

Nu e fimoza, chestia asta o intampina peste 50 % din barbati.