| Costinamiha a întrebat:

Daca nu sunt sigura ca am luat pastila de aseara, si in seara asta de frica am luat una de luni, adica de aseara, si pe asta care trebuia sa o iau azi, e o problema daca am luat si aseara una de luni, si in seara asta una de luni, dintr-un Blister de rezerva, si am luat-o si pe aia care trebuia sa o iau azi. Va rog sa-mi raspundeti!

3 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Dar tu iei pastile asa de capul tau?
Cu pastilele nu e de joaca, intreaba farmacistul sau medicul de familie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cum poti/reusesti sa nu-ti dai seama din moment ce este trecuta ziua pe fiecare pastiluta. Nu este indicat sa folosesti 2 pastile, dar nu vor apare nici dereglari mari/sesizabile. Incearca pe cat este posibil sa le folosesti in mod corect iar daca consideri ca nu esti in stare intreaba-ti medicul ginecolog daca poti folosi INELUL vaginal cu hormoni, deoarece folosind acel inel nu mai poti gresi nici daca ai vrea. Dupa ce este introdus in vagin 21 de zile nu-i mai ai grija. Sanatate!

| LexiEla a răspuns:

Daca citesti prospectul de avertizeaza sa nu faci asta. Daca ai uitat nu e nimic. Continua obisnuit. Nu lua daca nu e cazul