| Adi225 a întrebat:

Dacă o fata stie ca unui băiat ii place de ea și ea îl vede doar ca pe un prieten, de ce uneori ii da semne clare și in aceeași zi e rece ca gheata cu el...care-i logica? Nu ar fi normal sa taie orice legătura fiindcă altfel ii da sperante?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate nu-i dă niciun semn da el disperat interpretează orice

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa pricepi ca sentimentele nu sunt reciproce! faptul ca tu placi pe cineva nu inseamna ca acea fata te place si ea pe tine, deci nu-i logic sa fortezi pe cineva sa te placa sau sa gandesti ca te place automat, doar pentru ca tu o placi.
Faptul ca-i rece cu tine in unele zile, este pentru ca nu te place, dar te accepta probabil din politete sau entru ca ii esti coleg.
Chiar si simplu fapt ca ti-a confirmat ca te vede doar ca pe un simplu prieten, inseman ca esti doar "un simplu prieten" care nu are de ce sa gandeasca la speranta, odata ce ramaneti al stadiul de amici.
Tu cred ca ai probleme cu intelegerea notiunii de "prieteni" care este cu mult SUB cea de iubit, adica doia amici si atat, fara nici o realtie si fara sentimente.

| Adi225 explică (pentru Violleta2022):

N-ai priceput nimic laughing poate mai citești odata big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adi225):

Se pare ca tu esti ala care nu pricepi nimic.
Degeaba placi tu pe cineva, daca acel cineva nu te place.
Cand ai cativa anisori, esti ca un copil mic, care te astepti ca toata lumea sa te placa si sa-ti faca pe plac, dar uite ca nu-i asa, oamenii au sentimente diferite si au voie sa nu te placa!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ori e imatură și se joacă, ori e doar politicoasă și băiatul interpretează unele gesturi greșit.

| Adi225 explică (pentru supadeceapa):

Nu ai ce sa interpretezi gresit.cand cineva îți spune in fata ca te place iar pers respecriva ca ești doar un prieten pentru ea dar după nu este zi in care sa nu îți trimită mesaje și tot felul e la mintea prostului (scuza-mi limbajul) ca tu îți faci speranțe nu?

| supadeceapa a răspuns (pentru Adi225):

Ce îți zice în mesajele alea? laughing Dacă nu îți face declarații, nu mi se pare că e la mintea cocoșului. A zis că te consideră prieten, dacă nu vrei să fiți prieteni, rupe tu legătura.

| Adi225 explică (pentru supadeceapa):

Faza e ca înainte sa ii spun abia ma baga in seama...nici odată nu a trimis ea un mesaj sau ceva de gen. După o perioada i-am spus și era foarte seaca cu mine. Dupa care o perioada aprox o luna nu i-am scris nimic și apoi a inceput ea cu un reply la un story și de atunci imi tot trimite și poze cu ea și tot felul.Cred ca e la mintea cocosului când stii ca cineva te place dar tu nu vrei nimic cu acea persoana nu ii trimiți poze cu tine nu? Ca stii ca omu e "vulnerabil" și își face sperante asa.

| supadeceapa a răspuns (pentru Adi225):

Poate s-a răzgândit, întreab-o.

| Adi225 explică (pentru supadeceapa):

Pai exact asta spuneam...doar ca hot&cold?

| supadeceapa a răspuns (pentru Adi225):

Cum ziceam, poate e imatură, nu știe ce vrea, se joacă. Cel mai bine e să vorbești cu ea, că noi nu putem decât să ghicim ce e în mintea ei.