| Gaby212 a întrebat:

Daca o fata zambeste atunci cand ma vede sau vorbeste cu mine,inseamna ca ma place? O face fara motiv... Uneori dureaza atat de mult,incat ma intimideaza happy Nu zice nimic,pur si simplu se uita in ochii mei cu zambetul ala obsesiv
Si cand trecem unul pe langa altul in graba, ma tinteste cu privirea de la vreo 10 metri.
As putea spune ca se holbeaza, iar asta ma cam sperie un pic

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si tu ce faci in timpul asta, nu te holbezi la ea, fara sa-i spui ceva?
Daca-ti place de ea, atunci salut-o si vorbeste cu ea!

| SkyPilot a răspuns:

Daca "se holbeaza" este clar ca te place. Si daca se comporta cu tine altfel decat cu ceilalti, la fel. Ambele moduri de a se comporta sunt tipice. Plus ca este genul indraznet.
Trebuie sa actionezi, pentru ca nu va sta sa te astepte toata viata. Ia-o prin invaluire, invit-o undeva. Sper ca stii suficient de mult despre ea ca sa stii unde sa o duci si ce anume ii place. Nu te grabi. Daca te descurci bine, te va lua ea de mana, se va lipi de tine sau te va invita prin atitudine la primul sarut. O tratezi cu respect, ii faci complimente discrete, o privesti in ochi. Daca ea se holbeaza, poti sa te holbezi si tu. Incepi prin a-i spune ca are ochi frumosi. Prin asta practic ii spui ca i-ai remarcat interesul, si ar trebui sa ii fie clar ca si tu esti interesat de ea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu zambesc tot timpul si dau atentie oamenilor pe care ii cunosc din politete.

| Gaby212 explică (pentru supadeceapa):

Chiar atat de insistent?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place mult. Vorbeste-i, apropiati-va mai mult! De obicei fetele care se comporta asa asteapta ca băiatul sa le faca avansuri si sa le spuna ca le iubesc.

| Gaby212 explică (pentru anonim_4396):

Ideea este ca noi suntem prieteni foarte buni...Dar am avut o perioada in care nu am mai prea vorbit.Cand am revenit la comunicarea obisnuita, mi-am dat seama ca zambetul ei nu s-a schimbat deloc!
Acum nu inteleg daca ea e indragostita de mine sau ma priveste ca pe un prieten... Cu toate ca avem o varsta (amandoi studenti), se poarta foarte imatur in preajma mea.In rest, este extremde serioasa. Zici ca sta pe cuie laughing
Tocmai cand apar eu, devine prea vorbareata si face gafe multe happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gaby212):

Pentru ca te place si vrea ca tu sa-ti dai seama de asta. Spune-i ca si tu o placi, sunt sigura ca va accepta! Asa fac fetele cu persoana iubită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intotdeauna. Ii dai de inteles ca vrei ceva romantic, daca te urmeaza te place daca nu inseamna ca admirã doar reflexia si se bucurã ca te holbezi tu de fapt la ea, o face sa-si mareasca increderea de sine pentru simplu fapt ca o privesti. Sa uite de cum se trezeste dimineata ce moaca are.

| Gaby212 explică (pentru anonim_4396):

E foarte frumoasa si toata lumea ii zice asta, deci cred ca sta bine cu stima de sine happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gaby212):

Ahh unu in plus nu stricã.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahh? thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma sperii. De cate ori pe zi esti numita frumoasa? Xoxo

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Răule sad
Eu stau bine cu stima de sine și fără să îmi spună alții ce știu deja.
"Xoxo" Aww.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Pai si ce astepti?

| Gaby212 explică:

Mentionez ca mie imi place de ea.