| Inhibitus2344 a întrebat:

Daca o minora ramane insarcinata aceasta va avea ciclu?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Userul anului
acum 2 ore | sadrian46 a răspuns:
Nu. Din acest punct de vedere, dacăa rămas însărcinată, este matură, nu minoră.

ce raspuns demn de userul anului, in Romania sunt mii de minore gravide

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care se formeaza o sarcina si aceasta se fixeaza in uter prin procesul de implantare denumit si nidatie, in acel caz acea fata/femeie NU va mai avea ciclu menstrual, deci NU va avea nici sangerari menstruale in urmatoarele 9 luni de zile. Ciclurile menstruale si menstruatiile vor reapare numai dupa ce vor trece 1-2 luni dupa ce se va produce nasterea copilului. Multa sanatate!

| Inhibitus2344 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci manifestarile sunt acelasi chiar daca e minora? xdd

| RAY a răspuns (pentru Inhibitus2344):

Daca esti gravida numai vine menstruatia simplu indiferent de varsta

| Andrei258 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Fata/ femeia nu are ciclu nici pe perioada alățptării la sân

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Din acest punct de vedere, dacăa rămas însărcinată, este matură, nu minoră.

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru AngelErmin):

Ce înseamnă că nu este bine sau nu, așa în general?
De unde începe maturitatea și conștiența? Exact de la18 ani?

Răspuns utilizator avertizat
| sadrian46 a răspuns (pentru AngelErmin):

Fără supărare, o târfă face sex pe bani, e altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Nu, indiferent de vârstă.

| whatisthis19 a răspuns:

Nu

| MarcelBoaba69 a răspuns:

Ai un umeras la indemana?

| xXxIulyanSangeDeCalxXx a răspuns:

Depinde de sex.