| katakuna27 a întrebat:

Daca o relatie la distanta pote fi o iubire adevarata?

Răspuns Câştigător
| MiKuTzZzA a răspuns:

Distanta o fi un camp de flori... daca acele flori sunt niste trandafiri sangerii cu spini negri... vrei sa te gandesti la viitor? atunci fa-o doar pentru a gasi acea straduta care se uneste cu alui.

~ ~"Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar"~~

9 răspunsuri:
| cami_6226 a răspuns:

Nu intodeauna, depinde de el.sti vb aia ochi care nu se vad se uita

| mary_4249 a răspuns:

Da, poate exista, eu sunt un caz real - la mine a functionat.

| lost.in.rain a răspuns:

DA, poate fi o iubire ca-n povesti. Important e sa aveti incredere unul in celalalt. Si eu am trecut prin asa ceva, si acum suntem casatoriti.

| ancootza a răspuns:

Depinde de voi poate da poate nu tu trebuie sa iti dai seama daca il iubesti cu adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de partenerul tau si de timpul pe care al petreceti unu fara altul pentru ca daca el este de mult timp departe de tine si noi o stim ca are nevoie de o relatie sexuala chiar daca te iubeste pe tine iar asa deja nu mai are nici un rost pentru ca se obisnuieste cu treaba asta si o stim :OCHII NEVAZUTI SE UITA, ti-o spun din experienta ca si eu am avut un prieten in italia si cum trecea timpul asa ne raceam unul fata de celalalt...
Dar cine stie, poate voi sunteti altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga mea. am avut si eu o relatie la distanta care a durat aproape 2 ani si s-a sfarsit de curand. pot sa iti zic ca depinde f mult de iubitul tau si de tine. eu am fost fericita, m-am simtit bine cu el, ne vedeam 1 data pe luna. stiu sigur ca nu m-a inselat si i-am fost si eu fidela. din pacate totul s-a terminat acum pentru ca sunt de parere ca nu ne mai potrivim, adica caracterele noastre nu se potrivesc... el s-a schimbat putin... e mai complicat. nu vrea sa se schimbe, sa faca cine stie ce compromis. daca ne-am fi inteles bine pana la capat vara asta m-as fi mutat la el in buc. bafta in dragoste! sa stii ca eu cred ca se poate. da, poti avea o rel la distanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DDDAAA! eu am o relatie la distanta de un an sh 2 luni! sh ink nu ne-am cunoscut! dar exista incredre sinceritate sh respect! iubirea poate invinge distanta orikt de mare ar fi doar daca exista cele enumerate mai sus! SUCCES!

| Rona a răspuns:

Da se poate, dar depinde de trecutul care il aveti impreuna, o relatie buna si puternica si cu viitor comun rezsita...
Dar asta trebuie in primul rand sa isi doresaca ambi parteneri, asigurate de aceste aspecte inainte de a te supune la singuratatea parteneriala.
E grea, crede-ma! si spun asta deoare ce traversez de 5 luni o astfel de perioada.

| anemona_9043 a răspuns:

Da dureaza, eu am o relatie la distanta si suntem de 2 ani impreuna si in acesti 2 ani relatia nu s-a schimbat.Acum depinde si de partener dar si de tine, insa daca este iubire adevarata relatia va tine... desi uneori se zice caci ochii care nu se vad se uita, uneori ochii care nu se vad se fac sa se simta mai apropiati. happy. succes in dragoste.