| morfina a întrebat:

Credeti ca exista iubire adevarata si la distanta?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Nu.
Dar sunt doua cazuri.
1. Te-ai casatorit cu unu/una in Bucuresti si ala/aia pleaca sa lucreze 4 luni pe an...atunci exista dragoste pentru ca daca stai mult timp la distanta de cel iubit ti se face dor de el.
2. Daca comunici pe mess cat de indragostiti sunteti sau mai stiu eu ce...si tu esti in Romania, el/ea in America fii sigur(a) ca nu exista dragoste.

12 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Cand am plecat in tara iubita mea a plans 1 zi intreaga cu lacrimi e crocodil. s-a jurat pe masa si pe taso ca ma iubeste si nu o sa ma uite (eram cu ea de 3 ani). Stii cat a tinut-o dragostea? 1 an. Apoi intr-o zi imi zice: ¨Stii ceva, cred ca ar fi mai bine sa ne despartim.nu stiu daca te mai iubesc¨. Sfatul meu:¨Ochii nevazuti se uita¨.si la distanta nu exista iubire adevaratá. Poate ca exista cateva luni, dar cu timpul se pierde.

| daii a răspuns:

Eu cred ca exista...si eu trec prin asa ceva.Ne vedem foarte rar. dar cand ne vedem nu pierdem timpulhappy( nu va ganditi la prostii). oricum. el mai repede ajunge la mine decat eu la el. dar noh.in concluzie: EXISTA iubire adevarata la distanta!

Shin
| Shin a răspuns:

Eu zic ca exista... Depinde si daca va puteti vedea sau nu. Am un prieten (bucuresti) care e cu cineva din Cluj de aproape 1 an. Se vad odata pe luna... Cam greu dar se iubesc. Ea o sa poata sa se mute in Bucuresti in curand, asa ca a meritat asteptarea, spun ei.
Numai bine, Shin.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu zic ca nu exista happy

| machupicchu a răspuns:

Este posibila, cu conditia ca distanta sa dispara in timp util...

| bubukid a răspuns:

Nu se pierde iubirea la distanta...pentru ca mai presus de toate... o relatie se bazeaza pe maxima incredere ceea ce la noi nu se mai practica

| aina a răspuns:

Nu prea as crede... eu iubesc un baiat... dar il vad ff rar...deja incep sa-l uit daca nul mai vad asa de des ...are dreptate NONI :"ochii nevazuti se uita"... dar mai ales daca este distanta... nu as crede astasad

pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista iubire adevarata si la distanta dar fii sigura ca dupa o perioada (mai mica sau mai mare) tot vor apare probleme si va fi mai greu sa le rezolvati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cei doi, daca cred in ceva, si nu se lasa, contiunua sa creada in celalalt, daca intr-adevar exista iubire adevarata, intr-un final ar putea sa fie impreuna fara ca distanta sa fie un obstacol in viata lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are dreptate nony si eu am o relatie de 3 ani din care 1 an am stat departe unul de celalalt, acum distanta e mai mica intre noi ne putem vedea in fiecare saptamana dar nu mai este la fel iubirea se pierde oricat de puternici am fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu exista iubire adevarata nici in general intre parteneri care sunt alaturi unul de celalalt aproape zilnic, fi sigur ca la distanta nici nu se poate pune problema sa existe asa ceva. Iubirea adevarata e un mit fie ea la distanta sau nu. Omul este un egoist care alege cea mai simpla cale sa-si atinga scopurile, nu i pasa de nimic, nici macar de iubire. In zilele noastre tot ce conteaza pentru un tanar sunt banii si eventual sexul.

| 3D a răspuns:

Eu unu cred ca exista happy