| OliverArrow a întrebat:

Ati avut sau aveti relatie de iubire la distanta? Cum au fost? Ce ati facut ca sa mearga bine?

14 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Iti sugerez sa nu calci pe cai gresite, cel mai bine este o fata reala, sa o ai mereu langa tine si sa-ti arati sentimenele fata de ea, fata in fata, am trecut si eu oh go on, ultima rel vir, a fost de 5 luni oh go on, s-a dus totul.

| Chαяtreux a răspuns:

N-are importanta distanta. Majoritatea spun ca nu merge o relatie asa pentru ca spun ei, au trecut prin asta. Insa uita ca sunt la o varsta frageda, si poate nu sunt experimentati in ale iubirii. 99% din cuplurile pe care le stiu, partenerii vazandu-se in fiecare zi, tot se despart la un moment dat. Deci nu stiu cat de mult influenteaza acest factor o relatie :s

| OliverArrow explică (pentru Chαяtreux):

Imi dai idul tau te rog printr-un mesaj?

| petrica1111 a răspuns:

Relatiile la distanta nu prea au succes. sorry!

| Spitz10 a răspuns:

Nu am resit sa o fac sa mearga bine.Am pierdut legatura, dar nu ne-am certathappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. Nu prea merg. Trebuie incredere si cam degaba nimeni nu iti poate alina dorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inceput una de curand si sunt foarte incantata.
Oricum daca as fi fost cu cineva din oras nu cred ca ar fi fost dragostea la fel de mare, si bucuria aia cand te vezi si faci ca orele alea sa fie cele mai speciale.
Ca de, daca te vezi in fiecare zi chiar te plictisesti la un moment dat cat esti " copil " sau daca iubirea nu e mare.
Eu vorbesc cu el in fiecare zi si in fiecare minut ( fara exagerare ), uneori imi e cam teama sa nu il sufoc dar imi place asa si mi se face dor si daca nu vorbim 10 minute.
Si daca e vorba de neincredere, ma lasi oh go on, cunosc un baiat care o ducea foarte bine cu 3 in acelasi oras ( mai era si casatorit si avea doua amante ). Deci daca inseala cineva poate sa insele foarte bine si daca sunt in acelasi oras.
Iar daca exista comunicare totul e perfect, trebuie sa fiti mai intai prieteni si dupa iubiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu il sufoci deloc. Si lui i se face dor de tine repede blushing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te iubesc love struck.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Heii. Eu am o relatie la distantahee hee. Si sincer imi merge chiar foarte bine. Nu ne vedem prea des dar. e ok. vorbim zilnic. Si nu prea am facut nimic sa mearga binelaughing. Adica, pe langa faptul ca suntem iubit si iubita, suntem si foarte buni prieteni deci nu avem secrete unul fata de altul. Ce pot sa zic. ne mai certam, dar trecem peste. Deci cam depinde si de persoana. Daca aveti incredere reciproca nu are ce sa mearga prost :*

| allison20 a răspuns:

Da, am avut dar era o dezamagire totala. Nu ne vedeam prea des si distanta ne-a separat.

| aleahimk a răspuns:

Da,am avut si am o relatie la distanta. Ca sa mearga bine am inceput cu dreptul cum s-ar zice, adica : dispusi sa avem cat mai multa incredere unul in celalalt, sinceritate si comunicare. Fara acestea nu ar tine nicio relatie cred, mai ales una la distanta. Intr-un an au fost si discutii, prieteni,, adevarati" care au intervenit in relatie, dar e important sa fie incredere, astfel nu va reusi nimeni sa destrame ce s-a cladit in timp. Este o relatie frumoasa, orice lucru marunt este ceva nepretuit la el. Trebuie ca intr-o relatie amandoi sa fie hotarati, sa stie ce vor, sa fie deschisi si sa lase orgoliul la o parte, gelozia sa nu existe intr-o masura mare, astfel va merge relatia. Tu ai sau ti-ai dori o relatie la distanta? Esti pro sau contra?

| iona19 a răspuns:

Iubitu meu si acum e plecat in Italia si avem o relatie la distanta de 2 ani, ne intelegem de minune.nu bagam lumea in seama cand vine vorba de inselat.si asta ne face sa ne iubim cat mai mult, acum totul depinde de voi!

| Lyoto a răspuns:

Au fost de tot cacatu laughing