| OliverArrow a întrebat:

Ati avut-o sau aveti o relatie de iubire la distanta? Cum ati facut sa mearga? Cum a fost relatia?

20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Am avut si a rezistat 5 ani....in concluzie :5 ani pierduti din viata[ se stie ca relatiile astea nu dureaza o vesnicie]

| denylov3 a răspuns:

Am avut si eu o relatie la distanta. dar e nevoie de multa incredere si sinceritate ..Bafta!

| unknownn a răspuns:

Nu cred in asa ceva! O data si o data tot o sa se sfarseasca! Vorbele nu sunt de ajuns, fiecare o sa-si gaseasca pe altul si aia e!

| BrokenAndDark a răspuns:

Eu am avut o relatie de un an jumatate care a fost foarte fumoasa. Dar, a fost ciudat, deoarece dupa ce am reusit sa fim mereu impreuna m-am despartit de el. Pana acum, am mai avut 2 mini relatii de genul in urma carora am plans foarte mult, deoarece partenerilor mei le era frica de o iubire la distanta. E greu...

| Keith a răspuns:

Iubitul a plecat in Italia de 3 luni si va veni peste 2 saptamani dar vreau sa spun, ca relatia noastra am pastrat-o intacta de cand a plecat, prin comunicare in fiecare seara la telefon, stiu ca nu e mult timp si de asta ma bucur pentru ca sincer nu as fi rezistat sa fi stat mai mult plecat.In relatiile la distanta de lunga durata nu am crezut niciodata si nici nu cred pentru ca majoritatea sfarsesc prin despartire.

| Alllllexandra a răspuns:

Sunt intr'o relatie la distanta de un an si vreo 5 luni si pot sa-ti pun ca merge excelent.Eu am 15 ani, el are 16, eu sunt din Romania, el din Italia.dar merge grozav de bine!

| DOARoVIATA a răspuns:

Am avut o relatie cu o fata de la 100km faza e ca relatile la distanta nu merg nu aveti cunostinte comune deci comunicare 0 nu va puteti avea alaturi unu pe celalalt destul de des e aiurea rau
ps: depinde si de varsta ta daca ai 18+ poti ajunge des la ea cu masina daca nu ai ia trenul sau las-o
salut fundabatting eyelashes

| Georgian_Alex_1995_LQXO a răspuns:

Sti vorba relatile la distanta nu merg. sad

| Anastasya01 a răspuns (pentru Georgian_Alex_1995_LQXO):

Ce vorbesti Tu? Care vorba? ..Stai linistit si nu te fa mare filosof... Dragoste la distanta a fost si fa vi,

| Anastasya01 a răspuns (pentru Georgian_Alex_1995_LQXO):

Da.)Sunt impreauna de un anisor cu prietenul meu. Distanta nu e mare 65 km Insa nu ma pling..Ne iubim ..Prin greutati spre stele.

| Georgian_Alex_1995_LQXO a răspuns (pentru Anastasya01):

Ok bv

| MadyHas a răspuns:

Da am avut cam o luna dupa care s-a mutat mai aproape de mine.Insa acum 2luni si cv a plecat in germania.Deci avem din nou relatie la distanta. Avem mici dispte ca in orice cuplu, dar ne intelegem bine in general, ne vedem la web in fiecare zi, vb pe mess si la telefon binenteles.Asa ca relatia la distanta iti da mai multa incredere unul in celalalt.Asa ca succes!

| Omniscient27 a răspuns:

Nu cred în asa ceva...pur si simplu gasesti pe altcineva, uneori doar vorbele nu sunt de ajuns.

| Omniscient27 a răspuns:

PS: Ochii care nu se vad se uita!

In cazuri extrem de rare poate sa functioneze...

| C0L0R a răspuns:

Am aduso mai aproape straight face

p.s. sunt Colorat happy

| RoxiRox10 a răspuns:

Este foarte greu sa ai o relatie la distanta. Sunt momente in care ai nevoie de acel cineva langa tine si nu.i... este nevoie de incredere foarte foarte multa, este incredere apare si iubire. Daca vorbiti des, sunteti sinceri si va doriti intr.adevar relatia aceea, e ok. Dar daca nu simti ceva in mod special si nu iti doresti din tot sufletul (cum se zice pe romaneste) n.are rost sa te complici big grin

| costin96 a răspuns:

Daca vrei sa mearga o relatie la distanta trebuie incredere deplina. si iubire mare asa ca Bafta happy

| SergiuAlexandru1994 a răspuns:

Da am avut chiar prima mea relatia a fost la distanta si a rezistat timp de 3 ani bine conditia a fost comnunicare permanenta si in timpu liber o vizita la ea cu o mica surpriza si a fost frumos timp de 3ani...

| Alecs_Alee_1996 a răspuns:

Eu am avut happy a mers pur si simplu. Vorbeam mereu si eram sincer.dar relatiile de la distanta sunt complicate si cam toate ajung sa se sfarseasca, sfatul meu ar fi sa nu te complici happy dar daca totusi vrei sa mearga fiti mereu sinceri, si tineti legatura, ca sa nu va distantati

| AjutorDeNadejne a răspuns:

Da