| anonim_4396 a întrebat:

Daca o sa ma raneasca vreodata, nu-mi voi da seama mai tarziu ca il iubeam, ci o sa ma bucur ca l-am iubit cand a fost langa mine, daca nu risti, nu ai cum sa descoperi! Sunteti de acord cu mine?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mie nu prea imi place sa risc.Prefer siguranta si recunosc am pierdut din cauza asta dar imi e destul de greu sa ma schimbI don't want to see

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In teorie, da...In realitate totul e usor cand esti fericit, dar oamenii se schimba.

| liz23 a răspuns:

Tocma pentru ca in viata pana si persoana care nu ar trebui sa te ranesca probabil o va face, ar trebui sa ne bucuram de momentele cat este aproape.Risti multe pentru momentele frumoase dar acelea isi merita fiecare efort.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt de acord cu tine, de multe ori nu apreciem valoarea omului de langa noi decat atunci cand nu ne mai este alaturi.De regula cand iubesti pe cineva trebuie sa iti asumi toate riscurile posibile.

| Alice_6278 a răspuns:

De ce nu as fi deakord cu realitate? desigur ca sunt de akord.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt total de acord cu tine. Dar mai este si alta chestie. Daca fata care "ma iubeste" chiar ar vrea sa ma raneasca? Poate nu este genul de persoana care sa vrea sa puna suflet, desi am riscat multe sa ne fie bine atunci ce ar trebui sa fac? Mihai din Bucuresti