| perfect a întrebat:

Sunteti de acord cu mine ca o fata nu poate avea un prieten( baiat)? Prieten nu iubit...

Răspuns Câştigător
| mihaa a răspuns:

Intre 1 baiat si o fata nu poate exista niciodata o relatie de prietenie, pentru ca la un moment dat, unul dintre ei va ceda

22 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Baietii sunt in general niste persoane mai flexibile, nu ca fetele cu toane. Ei nu stau 5 ore in oglinda daca au intalnire(cu exceptia narcisistilor), nu au sedinte de shoping lungi...foarte lungi si mai mereu sfaturile lor sunt practice. Un bun prieten e indispensabil

| Silvia a răspuns:

Eu nu sunt de acord.De ce?raised eyebrows
Baietii ce au?laughing Eu ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele, deci sunt cei mai buni prieteni ai mei.big grin
Asta ar fi discriminare...si in plus... e mai frumos sa ai prieteni baietilaughing.big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Am prietene pe care le apreciez, insa nu mi-as baga nimic in ele.
Insa am si prietene care parca ma atrag si pe alta latura...

| yellowalien a răspuns:

Atata timp cat amandoi prietenii de sex opus sunt implicati in cate-o relatie si fiecare tine la partener, nu mai apare tentatia de a te indragosti de "cel mai bun prieten", deci prietenia intre o fata si un baiat e posibila...big grin
Daca amandoi sunt single. exista posibilitatea ca la un moment dat unul dintre cei 2 "best friends" sa simta ceva mai mult decat prietenie pentru celalalt...
In concluzie... depinde de situatie. happy

| daii a răspuns:

Ba din contra. O fata poate sa aiba mai multa incredere intr-un baiat, decat intr-o alta fata. Si baiatul respectiv sa nu fie iubitul eiwinking.

by daiiwinking

| juniper a răspuns:

Nu sunt de acord.

| Emeraude a răspuns:

Cu riscul de a fi contrariata, eu spun ca nu, nu sunt de acord cu tine! Eu am foarte multi colegi si la facultate care in timp mi-au devenit amici, chiar prieteni foarte apropiati si dragi, baieti.Luand-o ipotetic... din 50 de baieti, sa zicem, 2-3 poate si-ar dori mai mult decat o amicitie. Dar ce facem cu ceilalti 48-47? Si ei tot mai mult de o prietenie vor de la o fata? Nu cred.Depinde de mediul social in care traieste o persoana...De exemplu, cand eram mica aveam doar prieteni baieti tocmai din cauza faptului ca in blocul meu stateau DOAR baieti si nu aveam cu cine ma juca, nu ca nu m-as fi jucat si eu cu papusilaughing. Si la scoala, mai tarziu in liceu, tot baieti am avut pana la urma ca prieteni buni.Deci consider ca o fata si-un baiat pot fi si prieteni, nu neaparat iubiti.

Pa-pa!

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Eu nu sunt de acordhappy.
Cei mai buni prieteni ai mei sunt baieti si Nu! Nu exista nici o atractie.

| Chocolate a răspuns:

Nu sunt sunt deloc de acord.Baietii si fetele intre ei se pot intelege mult mai bine decat fete intre fete sau baieti intre baieti.Se pot intelege perfect, pot fi ca fratii, pot fi cei mai bun prieteni, nu musai iubiti.Adevarat!happy

auran
| auran a răspuns:

Eu tind sa-ti dau dreptate...

| NimeniAlta a răspuns:

Esti de acord cu mine ca majoritatea baietilor au ca prieteni toti baieti?raised eyebrows laughing

| NimeniAlta a răspuns:

Tot* scuzeblushing

| nathalie a răspuns:

Nu sunt de acord delochappy
prietenii mei mai toti sunt baieti, iar cel mai bun prieten al meu e baiat.de ce?
un baiat in relatie cu o fata e altcumva deact e o fata si vice versahappy
de exemplu:eu fata prietenul meu baiat
1.nu ne furam reciproc iubitii/iubitele, nu zic ca intentionat, dar iubitul meu se poate indragosti de prietena mea
2.baietii nu sunt invidiosi
3.baietii sunt mai sinceri ca fetele, fetele mi se par mai diplomate, nu iti zic verde in fata ca areti ca naiba cu noua ta frezahappy
4 etc

| Tessy a răspuns:

Eu una nu sunt."Cea mai buna PRIETENA" a mea este un baiat.winking

| leny a răspuns:

Nop.nu sunt de acord. "cea mai buna prietena"a mea este de fapt un baiat.si in general ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele.in liceu eram singura fata din clasa, si, atata timp cat am stiut sa-mi impun respectul, nu am avut nici o problema cu colegii.chiar ne-am inteles excelent...

| perfect explică:

Sunt baiat deci stiu cum sta treaba.Am scris "FATA" nu "FEMEIE" si "BAIAT" nu "BARBAT" este o diferenta... Fetele nu pot avea un prieten baiat, doar un iubit care sa fi-e si prieten si iubit.

| perfect explică:

@anothergirl
Intotdeauna o sa existe atractie intre fete si baieti. Daca ajungi sa fi prieten cu o persoana inseamna ca iti place aceea persoana.Si de la un lucru minor cum ar fi "e de treaba" se ajunge sa iti placa de persoana respectiva.Eu nu am prieteni baieti... doar cunostinte. Am multe prietene fete (nu ma intreba de ce...)Si am stat cu 90 % din aceste fete.Cu cele 10 % m-am certat...In continuare sunt de parere ca fetele nu pot fi prietene cu baietii. Va rog sa ma faceti sa cred ca nu este asa...

P. S.:Multumesc pentru raspunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectraised eyebrows
Fetele se inteleg mai bine cu baietii!happydaca tu nu stii sa fii un prieten bun pentru o fata asta e!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vorbim strict de mine ca persoana, de o relatie intre mine si un prieten baiat, da, sunt de acord cu tine...De fiecare data cand s-a intamplat sa am un prieten baiat mereu se intampla ba sa ma indragostesc eu de el, ba el de mine.La modul general, da, eu cred ca se poate o relatie de amicitie intre o fata si un baiat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si Tessy. Cea mai buna prietena a mea e baiat, suntem ca fratii sh ne intelegem mai bine decat eu cu alte fete, si el cu alti baietihappy. S'a dovedit ca este mai bine ca o fata sa fie prieten cu un baiat, pentru ca se pot ajuta pe mai multe subiectehappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, chiar, sunt si baieti care isi doresc sa aiba o fata prietena. O fata iti poate da altfel de sfaturi, mult mai utile, valabil si viceversa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, poate.De exempulu eu am asa ceva, dar totusi, exista o atracite pe care nu o inteleg deloc... Ajungi pana la uram sa simti cvea mai mult decat prietenie pentru Best Friend Boy...