| anonim_4396 a întrebat:

Daca partenerii s-au "jucat"adica nu a avut loc un contact sexual el si-a dat drumul iar ea este excitata dar penisul repet nu a ajuns in vagin poate fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde in ce a constat aceasta joaca... daca v-ati jucat si daca te-a atins si el pe tine in zona genitala si mai ales dupa ce si-a dat drumul, exista sanse sa fi avut sperma pe maini.si daca e asa, iti dai seama ca exista anumite riscuri.nu e nevoie neaparat de contact sexual pentru ca sperma sa ajunga acolo unde nu trebuie...

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

E important unde a ejaculat. Daca nu a avut loc contact sexual, ci fiecare a avut orgasm si atat, nu are cum sa ramana insarcinata.

assiris
| assiris a răspuns:

Pai doar tu stii daca a ajuns ceva de la el in tine. Nu va mai jucati cu focul daca nu stiti macar ca puteti avea un incendiu si nici macar cum se stinge. Mai cresteti si aveti tot timpul.

auran
| auran a răspuns:

Daca nu a fost nici in vagin nici in zona vaginului (fundulet sau stiu si eu, clitoris) nu vad nici o problema

| Sara2 a răspuns:

Depinde unde a ejaculat el!

| otypa a răspuns:

Daca nu a ejaculat in vagin, stai linistita

| cribus a răspuns:

Precis ai vreo 12 ani nu se ramane insarcinata daca te atinge un baiat

| bismark65 a răspuns:

Daca erau la tel sau pe web cam nu cred

| avalon a răspuns:

Clar ca nu!

| danonino girl a răspuns:

Nulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ...nu prea inteleg,, jucandu-te, fara contact sexual, nu se ramane insarcinata...doar sa fie o minune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spermatozoidul trebuie sa ajunga in vagin ca sa ramai insarcinata.