| Cristian8172 a întrebat:

Deci eu am avut un contact sexual impreuna cu iubita pe 9 dec,s-a mai intamplat de atunci dar problema este ca eu inainte de actul sexual m-am masturbat si mi-a ramas lichid seminal pe penis, am intrus penisul in vagin (nu in totalitate si nu am facut-o deloc) nu a fost dezvirginare nici la mine nici la ea si vreau sa stiu daca este vreo problema Gen sa ramana insarcinata sau ia vreo pastila (repet nu a fost dezvirginare sau sa imi dau drumul in ea, doar ca m-am masturbat inainte si a ramas spe"a pe penis) si nu a fost introdus tot penisul

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce ai introdus penisul in vagin, dezvirginarea s-a produs, chiar daca ai introdus numai 2 cm in interior, iar daca fata era in perioada fertila, da, sunt sanse sa ramana imediat gravida, deoarece aveai deja sperma pe tractul urinar care s-a scurs involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand penisul a fost introdus.
Oricum, acum este mult prea tarziu sa ia mai ia ceva. Pastila de a doua zi se putea lua in primele 24 de ore, acum sunt deja 8 zile de la sex, deci imposibil sa mai poti afce ceva.
Va trebuii sa asteptati si sa faca un test de sarcina, DUPA 21 de zile, de la partida sexuala.
Asta inseamna 9 Dec + 21 zile= 30 Dec.

| Robert_Musca_1979 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si de ce neaparat 21 de zile? Am citit ca poate aparea pe test daca e pozitiv inca dupa primele zile (testul barza)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Robert_Musca_1979):

Asa spun cei care au inventat testul de sarcina: dupa 21 de zile, fiindca inainte de 21 de zile, hormonul HGC poate sa nu apara la unele sarcini.
In primele zile dupa fecundare, ovulul este in forma celulara si este imposibil de detectat, asadar nu exista nici un test care sa-ti spuna tie in cateva zile, ca este sau nu gravida.
Un test de sarcina extras din sange poate arata clar la 14 zile, iar unul din comert dupa 21 de zile. Pot fii evidentiate si mai devreme, dar nimeni nu poate confirma cu precizie ca hormonul HGc este puternic in ziua a 15-a sau in ziua a 18-a, de aceea se recomanda sa astepti pana se fac 21 de zile, ca sa nu mai existe confuzie.

| Robert_Musca_1979 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai am vazut ca pe testul "barza" scrie ca poate aparea inca din primele zile, unele site-uri zic ca din prima saptaman altii peste 2. Dar nu scrie nicaieri concret pe test ca trebuie peste 21 de zile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Robert_Musca_1979):

Poate s-a mentionat primele zile de intarziere a menstruatie, nu primele zile dupa concepere (sex).
Sunt studii medicale care scriu ca este recomandat 21 de zile, mai ales daca femeia nu are ciclul regulat si nu se cunoaste perioada fertila, de da aceasta cifra de 21 de zile, ca sa fie siguri ca acel hormon apare la test.
Am mai specificat, exista un test de sange, care poate confirma sarcina, dar si acela se face la 14 zile.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai prezentat nicio informatie din cele strict necesare care trebuie sa fie cunoscute privind tipului ciclului menstrual al iubitei tale, precum si in ce moment al ciclului menstrual a avut loc joaca sexuala, NU se poate formula un RASPUNS care sa fie catausi de cat obiectiv si corect. Pot fi emise doar simple PARERI sau PRESUPUNERI cu totul subiective care pot fi la fel de bine corecte dar in aceeasi masura pot fi si cu totul gresite, eronate, incorecte.
Fiindca sarcina poate sa ia nastere numai in cazul in care femeia este in una din zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual si chiar si in acele zile fertile numai in cazul in care sperma ajunge in vagin, din intrebarea ta nu reiese in ce mment al ciclului a avut loc joaca sexuala amintita.
Pentru a se putea formula un raspuns care sa fie catusi de cat corect, trebuie sa precizezi urmatoarele :
-- care este tipul ciclului menstrual : regulat sau neregulat?
-- care a fost lungimea medie a ciclurilor menstruale anterioare?
-- in ce data (calendaristica) a inceput ultima menstruatie?
-- in ce data ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie?
Numai daca sunt cunoscute aceste informatii strict necesare se va putea face o analiza corecta si oferi si un raspuns obiectiv.
Multa sanatate!

| Robert_Musca_1979 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Care este tipul ciclului menstrual : regulat sau neregulat? =NEREGULAT
-- care a fost lungimea medie a ciclurilor menstruale anterioare?= 4-5 ZILE
-- in ce data (calendaristica) a inceput ultima menstruatie? 18 NOIEMBRIE
-- in ce data ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie?= LUNA ASTA sau zilele astea
Tot eu sunt de pe alt cont te rog sa raspunzi

| Robert_Musca_1979 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Care este tipul ciclului menstrual : regulat sau neregulat? = NEREGULAT
-- care a fost lungimea medie a ciclurilor menstruale anterioare? = 4-5 ZILE
-- in ce data (calendaristica) a inceput ultima menstruatie?= 18 NOIEMBRIE
-- in ce data ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie? =LUNA ASTA SAU ZILELE ASTEA
Numai daca sunt cunoscute aceste informatii strict necesare se va putea face o analiza corecta si oferi si un raspuns obiectiv.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Robert_Musca_1979):

Acum 2 ore | Robert_Musca_1979 a răspuns (pentru corbulalbrosu):
1.) Care este tipul ciclului menstrual : regulat sau neregulat?
= NEREGULAT
Esti sigur ca raspunsul se refera la CICLUL MENSTRUAL si NU la ZILELE DE MENSTRUATIE?
2.) -- care a fost lungimea medie a ciclurilor menstruale anterioare?
= 4-5 ZILE
-- 4-5 zile tine FAZA MENSTRUALA si aceasta informatie privind numarul zilelor de sangerare menstruala NU este de niciun folos
EU am intrebat de lungimea ca numar de zile a CICLULUI MENSTRUAL care intotdeauna este mai mare de 21 de zile,
3.) -- in ce data (calendaristica) a inceput ultima menstruatie?
= 18 NOIEMBRIE
4.) -- in ce data ar urma sa porneasca viitoarea menstruatie?
= LUNA ASTA SAU ZILELE ASTEA
Eu nu am de unde sa stiu si exact de aceea am si intrebat :
IN CE DATA CALENDARISTICA este calculat/sau pronosticat ca va incepe urmatoarea menstruatie?
Acum pot sa presupun ca cel mai probabil ar cam trebui sa porneasca sangerarea in zilele imediat urmatoare, DAR CAND?
5.) Numai daca sunt cunoscute aceste informatii strict necesare se va putea face o analiza corecta si oferi si un raspuns obiectiv.
-- Din pacate ai oferit 1 (un) singur RASPUNS din cele 4 (patru) solicitate asa ca este imposibil ca in acest caz sa-ti pot raspunde

| Robert_Musca_1979 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Repet nu a fost spe"ma in intregime a fost gen lichid pe penis extrem de putin, nu a fost introdus deloc tot. Nu a avut sangerari simptome nu a avut absolut nimic

| Emilian65 a răspuns:

Daca aveai sperma pe penis, este posibil ca iubita ta sa fi ramas gravida.

| Teo29 a răspuns:

1. Folositi prezervativ pe viitor
2. Spala-te pe maini cu apa si sapun inainte de actul sexual

| Robert_Musca_1979 a răspuns:

Baieti si fete, revin cu acest caz! A FOST TESTUL NEGATIV dar o sa mai faca 2 teste sa fie clar ca e negativ