| RazviMih245 a întrebat:

Daca prietena mea are ovare polichistice (sper ca am scris ok) si ia anticonceptionale de multi ani, exista vreun risc in cazul sexului neprotejat?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, la sex neprotejat exista risc de a lua boli cu transmitere sexuala.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ia anticonceptionale nu sunt șanse sa rămână gravida dacă actul sexual este neprotejat.

| vadimtudor34 a răspuns (pentru Emilian65):

Gresit, exista sanse. singura metoda 100% sigura e absinenta, dar se poate baza pe noroc

| Robert2526 a răspuns:

Da, eventualele boli se pot transmite de la unul la altul. Daca te referi la sarcina, nu, nu exista un astfel de risc

| RazviMih245 explică (pentru Robert2526):

Da, la sarcina ma refer. Ma gandesc ca nu are cum sa existe risc de sarcina avand in vedere ca ea anticoncepționale cu mult ca inainte ca noi sa fim impreuna adica de peste 4 ani. Deci. daca am incerca sexul neprotejat, avand in vedere ce am scris mai sus. nu ar exista risc de sarcina avand in vedere ce am scris mai sus. Nu?