| Mariusbossall99 a întrebat:

Dacă prietenă mea e virgina si fac dragoste cu ea poate să rămână însărcinată?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poate sa ramana insarcinata, dar acest lucru devine posibil numai daca in acel moment ea este in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Sarcina nu se poate forma oricand si in orice conditii, in mod obligatoriu trebuie sa fie indeplinite niste conditii obligatorii. In concluzie, chiar daca sperma este ejaculata in vagin, NU se poate forma/naste o sarcina daca in acea zi sau urmatoarele 2-3 zile, in uterul femeii NU va/exista un ovul viabil. Ca sa fii pe deplin informat/lamurit trebuie sa stii ca sarcina se poate forma NUMAI, DOAR in cazul in care sperma ajunge in vagin in decursul celor 4-5 zile care reprezinta PERIOADA FERTILA a fiecarui ciclu menstrual deci doar atunci cand exista un OVUL. Sanatate!

| Mariusbossall99 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci daca nu e in perioada nu se intmpla nimic?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mariusbossall99):

Bineinteles ca da fiindca este normal si logic sa nu se intample nimic, fiindca in zilele din afara perioadei fertile lipseste/nu exista ovulul necesar procreerii. Sarcina se poate naste doar daca exista un ovul viabil care sa fie fecundat in timp util de un spermatozoid si in urma procesului respectiv ovulul fecundat sa se transforme intr-o noua forma de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce bun esti. Vrei sa fiu eu prietena ta?

| Mariusbossall99 explică (pentru anonim_4396):

Ce tare sti Nici macar nu te cunosc, Mersi de indrumari!

| Mariusbossall99 explică (pentru anonim_4396):

Buna gluma laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,asta dacă nu folosiți prezervativul​.

| Steam321 a răspuns:

Puneți o punga pe penis și nu o sa rămână, acum vorbind serios ca sa nu rămână însărcinată folosește cum îmi place mie sa îi zic cauciuc de mașină, adică prezervativul

| Kingsley a răspuns:

Daca folosesti prezervativ nu are ce sa se intample. Poti face si neprotejat daca stii ca nu iei vreo boala de la ea, dar sa ai grija ca atunci cand iti vine sa o scoti, sa nu faci in ea.

| afrodita45 a răspuns:

Daca iti dai drumul in ea da asa ca fii atent sau folosește prezervativ

| Alexandru_Ionuț_1998_Zdi0 a răspuns:

Daca nu folosești prezervativ, există sanse.