| Cristina788 a întrebat:

Dacă prietenul meu a ejaculat pe vagin dar nu înăuntru, sunt șanse să fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| ardei33 a răspuns:

Pragtic nu.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, mama mea a ramas insarcinata cu mine cand a facut baie cu tata si tata e eliminat sperma in apa

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect in acest caz se poate exprima prin cuvantul : DEPINDE.
1.) Daca in acest moment esti intr-o zi a ciclului menstrual care apartine de una din cele 2 PERIOADE INFERTILE, in acel caz este cu totul/100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si in cazul in care sperma ar fi fost ejaculata in interiorul vaginului.
2.) Insa daca, in acest moment esti in una din cele 2-3 zile ale PERIOADEI FERTILE REALE a ciclului menstrual chiar si in cazul in care sperma a fost ejaculata in exterior, undeva pe vulva/labii sau chiar la intrare in vagin, intr-o astfel de situatie poate exista atat posibilitatea cat si probabilitatea intr-adevar destul de mica dar NU si IMPOSIBILA ca sarcina sa se poata forma sarcina. Chiar daca sperma a fost ejaculata in exterior, dar extrem de aproape de intrarea vaginala.
In concluzie DEPINDE de : NOROC sau de GHINION. Sanatate!

| Cristina788 explică (pentru corbulalbrosu):

Și dacă am stat deasupra lui ca și cum eram in picioare, credeți că sperma s-a scurs în jos și nu am rămas însărcinată?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cristina788):

Datorita faptului ca intr-o astfel de pozitie/situatie intotdeauna intervine atractia gravitationala si cel mai probabil toata cantitate de sperma care a fost ejaculata pe labii (zona vulvei) se va scurge invariabil doar inspre ''in jos'' asa cum este absolut logic si normal sa se intample si ca atare si probabilitatea ca vreun spermatozoid sa patrunda in vagin scade intr-o foarte mare masura, dar nu poate fi exclusa in totalitate si situatia... contrarie. Intro asemenea joaca sexuala se poate aprecia ca totul depinde de sansa, noroc sau de ghinion, bineinteles in cazul in care in acel moment erai in perioada fertila.

| Dana2103 a răspuns:

Mai intrebi?

| Michaeel a răspuns:

Da

| Nume6 a răspuns:

Eu nu inteleg o chestie: cand nu iti doresti o sarcina de ce mama naibii nu folosesti un prezervativ? Costa o avere? De unde vrei sa stim noi? Depinde daca ai fost in perioada fertila.

| ardei33 a răspuns:

Si data viitoate sa ai grija ca are protectie pe instrument, caci cine stie cand mai varsa "benzina in rezervor".