| swaghaha a întrebat:

As vrea sa stiu si eu, exista sanse sa raman insarcinata daca prietenul meu a ejaculat foarte putin pe clitoris? mentionez ca nu a existat penetrate in vagin. Multumesc.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, dacă sperma a intrat în contact cu secreţia ta vaginală, există RISC de sarcină!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!" - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| Schatzyyyyy a răspuns:

Nu cred ca exista riscul! Dar faceti protejati! Asa nu riscati

| TheBlackEmo a răspuns:

Iti place sexul ai?

| Louysse a răspuns:

Daca nu s.a scurs in vagin nu prea ar fi sanse... aveti mai multa grija si voi ca nu e de joaca cu chestiile astea

| Anka07 a răspuns:

Daca ti-ai inceput viata sexuala ar fi mai bine sa te apuci sa si citesti despre tine, despre corpul tau cum ramai insarcinata cum nu ramai. ce trebuie sa faci.
Decat sa postezi o intrebare de genu mai bine te informezi inainte si data viitoare nu vei mai posta asa ceva!

| druNky a răspuns:

Nu inteleg de ce nu o faceti cu prezervativ... daca nu a intrat nimic in vagin nu ai nimic.