| Vasileas34 a întrebat:

Dacă prietenul meu mi-a băgat degetele pătate de sperma în vagin este posibil sa rămân însărcinată, șanse? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de a se putea forma o sarcina printr-o astfel de ''insamantare'', fiindca una dintre cele 2 conditii este indeplinita si anume cea de a ajunge sperma in vagin. Insa formarea unei sarcini in mod efectiv devine posibila NUMAI in cazul in care este indeplinita si cea de a 2-a conditie absolut obligatorie si anume ca in acest moment sa fii in una dintre cele 3-4(5) zile ale perioadei fertile a actualului ciclu menstrual. Dar in afara de tine nimeni altcineva NU are cum/sau de unde sa sa stie acest... cel mai important aspect al problemei. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nah, nu prea are cum, poate doar daca esti in perioada maxima de fertilitate si sunteti ghinionisti rau

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti ramane insarcinata, daca tu erai in perioada fertila.
Nu inteleg totusi, daca el s-a terminat, ce mai cauta in pasarica ta?

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| vocea a răspuns:

Niciodata, stai calma, ca sa ramai trebuie sa isi de-a drmul in tine, trebuie un jet puteric si adanc ca sa ramai, nu niste degete scarboase.

| Ştefania1989 a răspuns:

Buna nu ramai insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ştefania1989):

Oare, ai avea curajul sa-i permiti iubitului tau sa procedeze in acest mod in perioada fertila a ciclului tau menstrual? thinking