| yuppy a întrebat:

Este posibil sa raman insarcinata daca mi-a curs sperma pe vagin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
... pe vagin?
Poate în vagin. Da, sunt şanse să rămâi însărcinată şi dacă mai erai şi în perioada fertilă!
Un test de sarcină după minim 7 zile de la presupusul contact neprotejat şi încă unul în zilele premergătoare menstrei.
Dacă ciclul menstrual întârzie mai mult de 5-7 zile, o sarcină poate fi prezentă.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti fi insarcinata, depinde de ziua ciclului menstrual in care te gaseai.
Iar un test de sarcina concludent se face la minim 21 de zile de la contact, ala de la 7 zile are aproape 90% rezultate fals negative.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Depinde si de ceea ce ati mai facut dupa aceea, etc... Du-te la consult ginecologic urgent, si ai mai mare grija pe viitor!

| theodoraafi a răspuns:

Daaa... sansele sunt 90% sa ramai. fa-ti un test de sarcina ca sa fi mai linistita

| tybyshorr a răspuns:

Daca nu esti cumintzik....este posibil normal