| elaelaboom a întrebat:

Daca prietenul meu nu ma mai cauta asa de des? Si ne vedem 2 ore pe zi credeti ca vrea sa terminam relatia? sunt semne ca vrea sa ne oprim aici?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asta inseamna ca va vedeti zilnic cate 2 ore, eu nu vad nici un semn aici ca ar vrea sa incheiati relatia, atunci sa te ingrijorezi cand nu te suna o zi doua si va intalniti de maxim 2 ori pe saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună Ela.
Nu avem de unde să ştim dacă nu mai are sentimente pentru tine sau dacă vrea să vă despărţiţi.Doar tu poţi afla asta. Poate trece printr-o perioadă nasoală sau poate are nevoie de mai multă libertate.
Sunt multe posibilităţi(...) de aceea, trebuie să vorbeşti deschis cu el. Dacă consideri că ţi-e mai uşor să te exprimi în scris, îi poţi scrie un mesaj. Spune-i ce te macină.

O seară cât mai plăcută şi succes!

| τττ a răspuns:

Draga Ela, pot fi si acestea niste semne. Poate a fost doar un flirt de vara sau s-a plictisit de relatia voastra(poate s-a indragostit si de altcineva...)! Intreaba-l ce e cu el, daca vrea sa va despartiti. Spune-i punctul tau de vedere. Daca zicebig grina, am gasit pe alta! sau Da, nu mai merge(ori ceva de genul) atunci tu trebuie sa fi intelegatoare si sa-l lasi in pace.Nu trebuie sa fi nervoasa.Ma rog, cred ca am mers putin cam departe, nu se stie daca vrea sa terminati relatia sau nu.Doar vorbeste cu el.
Bafta!

| elaelaboom explică (pentru τττ):

Nu este un flirt suntem de 1 an impreuna..nu vrea sa ne despartim de fiecare data cand ii propun se tine de capul meu pana ma impac cu elbig grin

| FuckTWorld a răspuns:

Nu este nici un semn, daca vroia sa termine cu tine nu se mai vedea 2 ore in fiecare zi.Nu ii nici un semn ca vrea sa va opritii aicitongue.Nici daca nu va intalnitii in fiecare zii nu ii semn, un baiat mai merge si la un fotbal, mai se vede si cu prietenii asta nu inseamna ca numai tine la tine. Fiecare partener trebuie sa isi mentina individualitatea si un gram de independenta.Cine iti zice ca ii foarte putin, nu stie ce vorbeste.Nu trebuie sa pui nici un picior in prag, dupa o sa para controlat si atunci iese mai rau, baietii care isi uita prietenii complet, si nu da nici un semn cand ii intr-o relatie, ii un om fara caracter. Sper ca te-am ajutat.

| bnutrino18 a răspuns:

Nu cred ca ar vrea sa puneti capat. Poate doar s-a distantat in ultimul timp din motive personale.thinking da-i putin timp baiatului si fii intelegatoare cu el:*

| laleauamea a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iti faci curaj si sa vorbesti cu el sa vezi cu ce isi ocupa restul timpului pentru ca 2 ore este chiar putin adica pentru un cuplu ce face in 2 ore 2 saruturi si gata

| elaelaboom explică (pentru laleauamea):

Stiu ce face...sti doar

| laleauamea a răspuns (pentru elaelaboom):

Eu nu am de unde sa stiu draga Ela sper sa fie bine si pentru tine

| laleauamea a răspuns:

Eu zic ca e foarte putin cat va vedeti si ar trebui sa lasi jena la o parte si sa te duci sa vorbesti cu el pentru ca eu una nu asi accepta asta adica ce face el in restul timpului daca sta doar 2 ore cu tine ce face vine te saruta de 2 ori si gata pleaca... Asta e parerea mea si cred ca poate avea pe alt cineva nu vreau sa te intristez dar asta poate fi crudul adevar