| Andybiersack415 a întrebat:

Daca pun sperma pe testul de sarcina rezultatul va fi pozitiv?
Este doar o intrebare va rog fara comentarii rautacioase.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. In test exista un reactiv care va reactiona doar la contactul cu hormonul de sarcina HCG si astfel va activa si pune in evidenta a 2-a liniuta. Insa reactia respectiva se produce DOAR daca in urina exista o anumita cantitate de hormon de sarcina adica o CONCENTRATIE MINIM DETECTABILA cantitate care se atinge/realizeaza doar dupa 21 de zile din momentul fecundarii ovulului/formarii sarcinii. In consecinta un rezultat corect al unui test se poate obtine doar in momentul in care in urina se atinge concentratia minim detectabila al hormonului de sarcina hCG.

3 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Asa cum am zis la intrebarea cealalta (aceiasi) prezenta HCG la barbat semnaleaza o forma de cancer testicular.

http://www.dailymail.co.uk/......ancer.html

| MidnightR a răspuns:

Fara rautate, dar daca pui o carte pe cap nu devii destept nu laughing?

| Ripley a răspuns:

Vrei sa testezi sa vezi daca esti gravid?