| busu11 a întrebat:

Daca puteti sa ma ajutati si e mine cu o chestie as fi reunoscator. Sunt intr-o relatie cu cineva de 1 luna si am o mica problema. Un tip se cam tine dupa prietena mea si se baga in seama non stop cu ea de dimineata pana searta, pe mess sau in oras. Chestia asta ma cam deranjeaza ce as putea face?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu ea si vezi cat de important e tipul asta pentru ea

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai depinde cine este tipul, ce relatie este inte tine si fata aia, adica ce sentimente ati investit in acea relatie amandoi. Pe fata daca ar deranja-o nu i-ar da atentie, nu l-ar avea in lista de mess si asa mai departe. Iar daca ea te iubeste va fi cu tine in continuare, daca nu las-o sa plece ca nu te merita. Cu forta nu o poti tine.

| Nastia a răspuns:

Poti sa-i spui prietenei tale ca esti gelos, sa inceteze relatia cu el sau poti sa-i spui lui s-o lase in pace.fii barbat!

| STEFANXxX a răspuns:

Da amice se mai intimpla.Probabil tipul o placea inainte si acum vede ca ea este in relatie cu tine, iar el crede ca daca tu te vei desparti de ea, atunci el va putea sa iti ea locul, dar nu te deranja.Doar intreab-o cine-i asta si ce vrea de la ea.Dar stii sunt multe chestii de care tu poate nici nu le intelegi,de exemplu,acela poate fi un prieten sau un prieten foarte bun sau un prieten gaylaughing. Deci iti pot zice ca,nu ar trebui sa folosesti forta asupra lui, caci poti ingreuna situatii, tu trebuie doar linistit sa o intrebi despre el, iar cand iti va zice despre el, poti da alta intrebare(daca vor fi probleme). Funda?

| busu11 explică (pentru STEFANXxX):

E pur si simplu un "admirator" sa zicem laughing ceva gen el scrie romane pe mess si ea "bine, ok, da da" ceva de genu

| STEFANXxX a răspuns (pentru busu11):

Hm,ei dar nu vad mare problema.El este doar un simplu prieten care nu are ce face decat sa-i scrie mesaje.Dar tu daca o iubesti cu adevarat demonstreaza-i si fa asa ca sa uite de acela.Dar daca ea te iubeste mult inseamna ca-i pasa de el.

| Încrucişătorul a răspuns:

Te deranjeaza dar va cunoasteti timp de o luna.
Nu intra in certuri, nu da primul cu pumnul. Fii tu mai activ decat celalalt. Eventual, mai intreab-o si pe ea care e treaba cu el.

| dragos9234 a răspuns:

O intrebi pe prietena ta daca are vreun sentiment pentru acea persoana.
Daca nu are poti sta linistit.

| CannbalCorpse a răspuns:

Comunica cu ea, ainainte sa fie prea tarziu si spune-i ce te deranjeaza. Dar sa nu ii spui direct "Nu imi place ca te vezi/vorbesti cu X" ii zici mai delicat happy

| oOSaritaOo a răspuns:

Vorbeşte cu ea, întreab-o care-i treaba cu băiatul acela...

| Diiisclosure a răspuns:

Spune-i prietenei tale ca te deranjeaza. Spune-i usor, nu dintr-o data. O sa se simta sufocata.

| Crishulinaaa a răspuns:

Spune-i să se ducă dracu! E A TA happy Dacă prietena ta reacționează pozitiv, ar trebui să ăți faci griji. asta înseamnă că ei nu îi displac toate conversațiile cu el.

| Cadastru a răspuns:

Vorbeste cu ea, vezi daca i place de el..si vorbeste si cu el, calm fara scandal si daca nu pricepe rupe-i capu.