| anonim_4396 a întrebat:

Dacă rămân însărcinată, in prima luna când o sa trebuiască sa îmi vina menstruația, o sa am dureri ca de menstruație?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care femeia ramane insarcinata, sangerarea menstruala NU va mai exista nici in acea luna si nici in urmatoare inca 8 luni adica pana ce va naste. De asemenea si dupa ce are loc nasterea copilului, menstruatia poate sa lipseasca inca minim 2 luni. Din momentul in care femeile raman insarcinata si sarcina este instalata in uter, in organismul lor nu mai apar simptome premenstruale. Deci NU vei simti nici cea mai mica durere premenstruala. Multa sanatate!