| MrSmith a întrebat:

Daca se poate, fara mistouri. laughing Deci: Eu iubesc o fata, e romanca, dar sta in Spania si vine in Romania doar vara, sta la cativa kilometri distanta de mine, si ea ma iubeste, dar iubeste mai mult pe altul, care sta la cateva sute de kilometri distanta si nu o sa se poata vedea decat cateva zile cat o sa vina el aici cand o sa vina si ea in Romania. Ea zice ca il iubeste mai mult pe el ca il cunoaste de dinainte sa ma cunoasca pe mine si il iubea deja ( pe mine ma cunoaste de 4 luni, pe el de 5 ). Ea vrea sa fie cu ala alea cateva zile cat o sa fie aici si cu mine restul timpului cat o sa mai stea in Romania. Mie nu prea imi place chestia asta, desi o iubesc enorm de mult, si singura mea dorinta e sa fiu cu ea. straight face O parere, un sfat, ceva, m-ar ajuta. happy Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Laso sa fie cu ala cateva zile si cand o sa vina la tine fa-o sa sa simta cel mai bine.

5 răspunsuri:
| Alex4LighT a răspuns:

Salut,inteleg ca esti intr-o dilema destul de mare.
Sfatul meu este sa vorbesti sincer cu ea sa fii sigur ca te place destul incat sa renunte la celalalt. Daca ea te place cu adevarat cucereste-o cat de repede posibilwinking.
Fa-i pe plac, nu-i aminti de ce face celalalt si fa-o sa se simta speciala. Daca vei reusi asta va fi a ta si va uita de calalalt!
Multa bafta si norochappy.

| ElisaMariaXX a răspuns:

Pai eu zic asa:
Fao sa se indragosteasca de tine :
Adica vezi si u cum o seduci asa putin macar dupa vezi daca poti sa te duci intr-un loc retras cu ea casa se simta bine in prezenta ta :p
Fa ce iti spun si sigur o sa se indragosteasca de tine. Din punctul meud e vedere, toate fetele vor atentie si dragoste tongue
Mai ales dela cel care o iubeste.
Deci arata-i ca o iubesti atingeo fa ceva...
Nu ma intelege gresit dar date la ea fa chesti din astea...
Imi dai fundita?

| HabarNuStiu a răspuns:

Cum adica "si ea ma iubeste, dar iubeste mai mult pe altul"? Pai ori te iubeste pe tine, ori pe el.
E bine totusi ca a gasit scuza "pe mine ma cunoaste de 4 luni, pe el de 5". oh go on
Din moment ce o vezi doar cateva luni pe an, crezi ca daca (sa zicem ca) te alege pe tine, se poate numi relatie? thinking
Poate nici nu e doar cu ala, si mai e cu altii si prin Spania, ca deh... unde-s doi, pot fi si trei si patru. Cel mai bine ar fi sa depasesti momentul pentru ca niciodata nu o sa poti sa ai o relatie serioasa cu ea (zic eu).

| MrSmith explică:

Se pare ca nu am dat destule detalii ca sa se inteleaga situatia. laughing
Nu am cum sa o ating. laughing e in Spania acum... si am stabilit deja ca daca vrem sa avem prieten/a putem sa avem, dar sa stie fiecare ce facem... si sunt 100% ca ma iubeste, din cauza unor "chestii" pe care nu le pot zice. straight face

| DamonVampirul a răspuns:

Thebestvampireofall este idul meu