| gaby1876 a întrebat:

Am un prieten care Il iubesc enorm de mult si acus facem2 luni el acum o saptamana a plecat in Italia sa munceasca. Imi este foarte greu sa stau departe de el, am 18 ani insa el mi-a zis sa ma duc in vara la el sa stau toata vara cu el chiar daca el se duce la munca dimineata el vine dupa amiaza poate sa aiba si cateva zile libere, dar problema este ca ai mei nu ma lasa si nu stiu ce sa fac ca el in Romania vine tocmai aproape de Craciun cam prin noiembrie.Cu el vorbesc zilnic dar distanta asta off, eu sunt in clasa a xi -a si m-am gandit sa ma duc la el la anul in vacanta dupa ce termin scoala dar mi-e greu cu distanta asta ce sa fac dau funda celui care mi-a dat cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ma ai rabdare sa vezi cum evolueaza lucrurile pana la vara. Doua luni intr-o relatie nu inseamna mai nimic.
Din Italia distanta este mica, ar putea sa vina el intr-un week-end sa va vedeti. Ce ai fi facut daca pleca la Seattle si ar fi fost 20 de ore pe sens pe drum?
Asteapta-l cu rabdare, ocupa-te de scoala si va va fi bine!

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Câți ani o fi având el, nu știi?
Spui caă îl iubești enorm. S-ar putea ca reciproca să nu fie adevarată. Dacă te iubea și el enorm, facea pe dracu-n patru si rămanea langa iubita lui in Romania. Găsea el o soluție, chiar dacă câstiga mai puțin.

| gaby1876 explică (pentru sabin89):

El vrea sa catige cat mai mult, pentru a-si lua o casa sa stea singur.

| inghetataa a răspuns:

Ai 18 ani, faci ce vrei, dar trebuie sa te gandesti la consecinte. ei ti-au fost mereu alaturi, iubiti gasesti peste tot. eu in locul tau, nu m-as grabi. Sper ca t6e-am ajutat. :*