| AAlinaaa a întrebat:

Daca si eu si iubitul meu suntem virgini si vrem s-o facem, putem lua vreo boala? tinand cont ca niciunul din noi nu a avut contact sexual cu altcineva.

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu! Sunteti sanatosi.

| Wehrmacht a răspuns:

Doar daca unul dintre voi este bolnav si nu folositi un prezervativ.

| RAY a răspuns:

Daca asa frica le-ar fi fost si stramosilor nostri am mai fi evoluat?
vaginul e cel mai curat organ al corpului nici gura nu e asa curata ca el
daca sunteti 2 persoane sanatoase nu puteti lua nimic,decat daca are hiv luat de la mama,tata,herpes luat de la un sarut,alte boli de sange gen sifilist, cancer de col uterin acel virus
pentru siguranta faceti analizele si gata, marele risc este cel de sarcina, pentru asta s-a inventat anticeptionale, perzevative, nu isi imagina ca raceala se ia prin sex asa ceva e sf

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate!
Puteţi avea o BTS/infecţie asimptomatică ( chiar dacă nu prezentaţi simptome )...

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

De asemenea, ar trebui să te îngrijoreze o eventuală sarcină!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Da, poti face boli, de la nerespectarea regulilor de igiena intima. Daca prietenul nu se spala bine pe maini si te atinge pe unde nu trebuie, risti sa faci infectii.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Se poate, dar foarte rar... Mai bine folositi prezervativul!

| godfather1997 a răspuns:

Buna, in mod normal nu ar trebui sa luati vreo boala decat daca a ti contact ceva din aer, o bacterie care se ia pe alte cai decat cea sexuala.Dar stai linistita in principiu nu e nicio problema