| vulpitaa18 a întrebat:

Daca sunt cu un baiat de 18 ani si eu am 14 ce se poate intampla rau?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca faceti si sex, el poate intra la corupere de minori.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate relatiile intre un copilas de 14 ani si un adult de 18 ani, pot fii considerate ilegale si catalogate ca "pedofilie' iar barbatul major, poate face puscarie, pentru seducere, corupere si intretinere de raporturi sexuale cu un copil sub 16 ani. Pedeapsa este puscarie intre 3 si 10 ani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai comportamentul adecvat si cel caracteristic al relatiei de prietenie si tu reusesti sa ramai in continuare a fata cuminte in adevaratul sens al cuvantului, in acel caz NU se va intampla nimic rau sau reprobabil in urma relatiei existente intre voi. In concluzie, puteti continua relatia de prietenie cu conditia ca amandoi sa fiti cat se poate de... CUMINTI. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înseamnă că ești cu el?

| Wr3nch a răspuns:

Diferenta e un pic cam ''penala'' pentru ca 15 este varsta de consimtamant. Daca afla parintii tai, ai lui sau altcineva care nu e de acord il poate reclama la politie. Daca ati facut sex si se poate demonstra asta, poate fi inchis pentru corupere de minori. Deci recomand sa nu faceti nimic sexy pana nu faci 15 ani.

| Sofer a răspuns:

Sa faceti sex. Asta e ceva rau.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Își bate joc de tine cum are el chef.

| siriusblack98 a răspuns:

Din lipsa de experienta el poate face puscarie, tu poti face un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, ai de grijă că te prostește, vrea să profite de tine. Eu am aproape 18 ani și nu pot vedea cum să fiu cu o fată de 14. E foarte mare diferența pentru perioada asta a vieții. E un semn mare de întrebare numai când auzi că unul de 18 are o gagică de 14, dar mai când și vezi asta.

Răspuns utilizator avertizat