| anonim_4396 a întrebat:

Daca te-ai masturbat este posibilitatea de a se rupe himenul?

19 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Cine te-a pus?

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, exista posibilitatea. Dar himenul se poate rupe si daca practici anumite sporturi... sau folosesti tampoane interne...

| Farcas a răspuns:

Depinde cu ce te-ai masturbat si de ce himen ai. daca ai folosit obiecte ascutite sau de marime mai mare ca a unui ob cum zice si pupimik iar himenul tau nu e elastic, posibilitatea de a te dezvirgina este de 99, 9 %

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Categoric da.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca te-ai masturbat cu coada de la matura... da.
Vorbind serios... daca te-ai masturbat cu ceva ce depaseste (cu cativa centimentri)marimea unui ob... exista posibilitatea sa te fi dezvirginat in cazul in care himenul nu iti este elastic.

auran
| auran a răspuns:

Numai in cazul in care ai introdus in vagin un obiect

| Sara2 a răspuns:

Daca ai bagat ceva inauntru logic ca se rupe

| kh1ss a răspuns:

Da

| dulshe a răspuns:

Depinde cu ce.

| Brotacelu a răspuns:

Este foarte posibil ca himenul sa se rupa fara ca tu sa stii. Asa ceva se poate intampla in cazul unor exercitii fizice, din cauza folosirii unor tampoane intravaginale sau chiar cand te-ai spalat sau cand te-ai masturbat. Sunt si cazuri de virginitate in care himenul este destins dar si cazuri (foarte rare) in care, la nastere, himenul este aproape in totalitate absent.

| ingrijitoare a răspuns:

Ce esti? Lesbiana intruchipata? Stie mama ta? Ti-a dat voie? Ce rezolvi cu asta? Daca ar afla psihiatrul, ti-ar trage cateva palme, nu o spun din rautate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Intii se rupe din cap ideia de a mai fi virgina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti baiat, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209.85.135.132/......tp?/search

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am auzit ca numai at cand introduci un obiect in vagin te dezvirginezi... oricum parerile difera...si acum daca s-a rupt s-a rupt ce sa-i faci, dar stai linistita ca nu esti singura care nu mai e virgina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai presupun ca da! am si eu o intrebare, aca faci petting si partenerul isi introduce degetele in vagin, la intrare, nu prea departe, te poate dezvirgina?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu sunt virgina

| ddd a răspuns:

Depinde. Daca ti-au bagat... ceva in vagin si asa te-ai masturbat, e foarte probabil sa ti se rupa himenul, dar daca te-ai masturbat clitoridian ( adica clitorisul ), nu.