| ana37 a întrebat:

Daca te dezvirginezi ( rupi himenul ) din greseala, la primul contact sexual mai sangerezi? Sau este vreo posibilitate sa sangerezi?

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

Este posibil să nu mai sângerezi la primul contact sexual, dar depinde foarte mult de ce fel de himen ai! Nu toate fetele sunt identice, unele au himenul gros și bine vascularizat, care sângerează mai mult, altele nu prea au deloc. Deci sângerarea poate oricum să nu aibă loc. Nu e ca pe timpuri, să trebuiască să arăți cearceaful la lume pătat cu sânge, oricum, primul băiat cu care faci daragoste va ști că ești virgină, pentru că pentru o virgină e o experiență nouă și chestia asta se simte ușor.
P.S. Practic, chiar dacă ai rupt himenul ești tot virgină, până la primul contact sexual. Deci nu te "dezvirginezi" prin ruperea himenului.

| ConnstanntiN a răspuns (pentru raspunz):

Raspunzatorul are dreptate, unele fete se "autodizvirgineaza" nestiind cum sa foloseasca un OB sau eventual dintr-o prostie, fiind curioase si introducand alte obiecte.

6 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Ce importanta mai are? Nu mai esti virgointacta si gata.cine te vrea...te accepta asa cum esti!

| FlorinDiablo a răspuns:

Sangerei o singura data cand iti rupi himenul, dar daca acesta nu e rupt bine sangerezi pana se rupe complet.

| ConnstanntiN a răspuns:

Nu de fiecare data curge sange cand se rupe himenul, in unele cazuri in care fetele practica sport(sau mnah, duc o viata mai activa) nu se rupe himenul chiar dupa primul contact sexual. NU e obligatoriu sa curga sange, repet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolo, termenii astia!
Virgina nu mai esti daca ai avut contact sexual. Adica penis-vagin.
Tu doar ti-ai rupt himenul si atata tot.
Si e posibil sa nu mai sangerezi.

| ana37 explică:

Si daca ti-a ramas un strop de sange inseamna neaparat ca himenul s-a rupt? Mi-e greu sa cred ca se rupe atat de usor. Adica poate s-a zgariat ceva?