| anonima9876 a întrebat:

Daca tipul cu care stau e mai indiferent pentru ca zice ca nu mai are incredere in fete si o sai ia ceva timp pana o sa ajunga sa aiba incredere in mine si zice sa ma obisnuiesc asa cu el. Eu pana acum am incercat sa-l fac sa aiba incredere da cred ca doar eu am incercat sa fie bine, credeti ca ar fi bine sa fiu si eu mai indiferenta? Nuj mie imi place de el da totusi cred ca exagereaza cu indiferenta si parca asta ma face sal plac mai mult, pare inalcanzabil, nu stiu cum sa exprim sentimentul da cred ca cu totii suntem atrasi de cineva care e mai indiferent, poate pentru ca pare mai misterios sa nu stiu cum sa va explic. Eu una nu vreau sa ma despart de el, pentru ca vreau sa-l cunosc mai bine, da cred ca deja a intrecut masura si e mai bine asa. Voi ce ziceti? fundita celi mai rapid si bun raspuns. tnx:*:*

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

A zis ca...o sa-i ia ceva timp ca sa ajunga sa aiba incredere in tine,nu ca el e hotarat ca fetele's toate la fel si bla bla bla.
Nu o sa faci pe nimeni sa aiba incredere-n tine doar presand persoana aia,atat timp cat ce-i intre voi stagneaza.

E precaut,nu stiu daca ar trebui sa-ti spuna tie asta sau doar sa tina pentru el, pentru ca in general suna ca si cum ar fi ceva de proba-"esti diferita? o sa vad"-automat te anunta ca vrea sa fii, si te deruteaza pe tine in cum sa te comporti.O vad ca pe ceva ce se pastreaza pentru sine
Revenind.nu fii indiferenta.Fii tu.
Ceri prea multe de la el,pentru ca tu deja te-ai atasat,deja vrei multa atentie din partea lui,lucru ce o sa te faca pe viitor sa mergi intr-un cerc de suferinta-daca toata faza continua.
Asa ca opreste-te! Opreste-te din a spune ca "pare de neatins si il vrei,numai din cauza ca are un aer indiferent"-de fapt el o sa ramana asa,si tu o sa dispari,el e in avantaj pentru ca starea de nepasare a fost la el.
Daca esti atat de hotarata pe ce accepti si ce nu accepti la o persoana, rupe legatura cu el, si gata.Nu e ce vrei tu-nu e,nu are rost.
Daca vrei sa continui-ok, dar daca lucrurile vor ajunge prost, ai toata raspunderea pentru asta.

4 răspunsuri:
| DizzyXD a răspuns:

Fii putin mai rece fata de el cateva zile si daca te intreaba dc te porti asa cu el ii spui ca faci exact ca el big grin

| Andreeaaaaaaa a răspuns:

Nu cred ca te place suficient de mult incat sa ii scada indiferenta!
Daca te'ar placea mult. daca ar tine la tine.ar avea incredere in tine.pentru k e firesc cand placi pe cineva sa ai incredere in el
Probabil sta asa de plictiseala! Stiu ca par dura dar din unghiul asta vad eu situatia!
Mai bine te desparti de el inainte sa suferi mai tarziu k o sa ajungi sa il placi prea mult!

| robyiyo a răspuns:

Ce frumos:X, ar trebui sa contiunui relatia cu el si sa ii arati ca il iubesti, asa va capata si increderea in tine. Si eu am incercat sa fiu nepasator, pana la persoana potrivita si acum o iubesc foarte mult pentru sinceritatea ei.

| Adrian_5829 a răspuns:

Imbraca`te mai sexy, mai provocator iar daca nu ii dispare aceasta fobie inseamna ca ori e gay sau impotent ori e ceva in neregula cu el.straight face
Daca nu isi revine te sfatuiesc sa iti cauti un nou prieten putin mai deschis la mintewinking