| Ododododo a întrebat:

Daca tot este un subiect "TABU" pentru unii oameni eu zic sa dezbatem putin acest subiect. Subiectul este homosexualitatea.
Multi(desi sper ca nu) o sa se revolte si o sa faca ca niste animale-n calduri, dar whatever.
Sa o luam pe plan religios! Aici sunt mai multe controverse asa ca sa incepem:
Multi spun ca fiind homo esti o creatie a satanei...bine ma,dar,daca sunteti voi asa religiosi banuiesc ca stiti acest lucru Satana doar distruge,nu creeaza okay il al doilea rand D-Zeu a creat omul dupa El,deci practic este si hetero,gay,lesbi,bi,negru,asiatic, alb etc din moment ce exista oameni de tot felul! Bun despre biblie sa zic sincer oricat cred in D-zeu biblia mi se pare cea mai mare prostie ever! Biblia este scrisa de oameni care erau marii nu stiu care.De unde aveau astia habar ce vrea D-zeu? It's an unknown thing. Suntem in 2012 oameni buni! Wake Up! Open Your Eyes! Nu toti suntem la fel. Ala e negru,Aia e asiatica,ala e gay,aia bi,ala prost,aia desteapta etc cel putin generatia tanara invatati doamne sa acceptati okay you find it gross nu te obliga nimeni sa te uiti in oala celuilalt sa vezi ce face. Adica multi gandesc asa mai bine au un copil Handicapat,fara o mana,prost vai mama lui da sa-i placa femeile decat sa aiba un copil gay care sa invete bine,sa fie perfect sanatos si sa-i aduca bucurii NUUUU ca e gay, Doamne maturizati-va! Bai being gay este o orientare sexuala ca si heterosexualitatea nu poti sa schimbi asta! Poti sa te torturezi toata viata ca nu-ti iese! Daca o orientare sexuala este o boala inseamna ca si hetero sunt tot bolnavi la cap isn't that right? Sper sa inteleaga cateva persoane si sa nu iasa scandal. La Revedere >big grin

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

E ok să fii diferit. Toţi suntem. E ok să ieşi din tipare...
Unii nu pricep.

Apropo de individualitate şi flexibilitate,
http://www.tpu.ro/......nare-ca-o/

http://i.imgur.com/oDXgm.jpg
Take care.

35 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Homosexualitatea este o boala, la fel ca autismul, schizofrenia si altele de genul. Poti sa-mi spui ca un copil autist poate trai si invata ca unul normal, cand ajunge mare sa aiba o familie ca unul normal? Nu. La fel, nu-mi poti spune acelasi lucru despre un copil homosexual. Sexul anal este anormal, si cine face asa ceva are lipsa o doaga sau mai multe. Exista o limita in toate, este ceva normal, dar unele societati "de binefacere", ca si "marea" si diversa comunitate LGBT incearca sa ne convinga de contrariu. Azi maine, vezi ca li se adauga in randuri si zoofilii, si pedofilii si mai stiu eu cine. Anormal, ca si anusul impotriva naturii! Si mai rau este ca exista cale de intoarcere, homosexualitatea nu este o boala fara leac, dar lumea de azi ii prefera pe oamenii bolnavi decat pe cei sanatosi.

| CeaCuMasca a răspuns (pentru Zenithf):

Cum poți să compari un homosexual, care nu îți influențează traiul cu absolut nimic, cu un pedofil?! Omule, tu îți citești comentariile? Ce legătură au schizofrenia și autismul, tulburări în toată firea, cu orientarea sexuală? Faptul că ești tu blocat în stereotipuri nu îți acordă poziția necesară de a cataloga homosexualitatea drept boală.

| Ododododo explică (pentru Zenithf):

Nu toti practica sexul anal
Si este demonstrat ca nu este o boala, dar daca asta crezi tu ramai in lumea ta

| Ododododo explică (pentru CeaCuMasca):

Offfff nu ai ce face puppy dog eyes fiecare traieste in lumea lui desi suntem in 2012 mai sunt si oamani de genu printre noi care se tin de stereotipuri cretine

| Zenithf a răspuns (pentru Ododododo):

De cand este considerat ca dereglare = normal? Si - poate ca exista cazuri in care se nasc copii "gata" homosexuali - dar garantat in majoritatea cazurilor inclinarea spre homosexualitate este o tulburare (anormala, pai daca dereglare, tulburare = normal atunci si cancerul, diabetul si arteroscleroza sunt tot chestii normale, nu boli) aparuta in perioada pubertatii si adolescentei, si de cele mai multe ori reversibila.
Nu am treaba cu ce fac altii in privat, dar sa faca bine sa le tina (lucrurile acestea) in privat. Ma deranjeaza insa cand vin si vorbesc despre aceste lucruri si zic ca este normal, cand stiu bine ca nu este. Nu vreau sa discutam mai mult, nu are rost pentru ca in acest subiect eu nu ma voi intelege niciodata cu cineva care are orientarile tale.

| Ododododo explică (pentru Zenithf):

Tulburare? Ca si lacatul pe care il ai tu pe creier? Daca vrei iti explic cum vine aceasta "TULBURARE" pentru ca e la mintea cocosului si chiar o sa o fac.
In timpul sarcinii, cand copilul este inca in uter,(banuiesc ca stii la inceput toti suntem fete)pe la incepul lunii 3-4 cand se determina sexul copilului apare hormonul testosteron si asa apar baieteii si ii ajuta sa-si structureze corpul sa zicem si determina orientarea sexuala. A) Creierul primeste destul hormon si rezulta un copil straight B)Creierul respinge testosteronul pentru partea de orientare sexuala si copilul este gay C)Nu primeste destul testosteron si asa poate sa rezulte fie bisexual, fie gay. Daca tu crezi ca poti asemana diabetul sau cancerul(care sunt niste lucruri grele chiar si cand le zici asa) cu o orientare sexuala, dude esti incuiat rau la cap.

NOname
| NOname a răspuns:

- http://i.imgur.com/N1VDj.jpg
- http://i.imgur.com/R5Zzm.gif
- http://i.imgur.com/k1IRI.jpg
Şi cu asta am încheiat!

| Ododododo explică (pentru NOname):

You were the best big hug

| Ododododo explică (pentru NOname):

Unii nu pricep nici ca trebuie sa se spele sau sa aiba grija de proprii copii, dar sa mai admita ca exista si gay people all over the world. Ce naiba? Vrei sa faca infarct? laughing

| NOname a răspuns (pentru Ododododo):

E ok să fii diferit. Toţi suntem. E ok să ieşi din tipare...
Unii nu pricep.

Apropo de individualitate şi flexibilitate,
http://www.tpu.ro/......nare-ca-o/

http://i.imgur.com/oDXgm.jpg
Take care.

| Rebecca009 a răspuns:

Si fetele chiar nu iti plac deloc?

| Ododododo explică (pentru Rebecca009):

Nope tongue Pot sa se dezbrace in fata mea ca nu ma intereseaza de aia stau cu fetele in vestiar la sport

| Rebecca009 a răspuns (pentru Ododododo):

Esti pasiv sau activ? laughing

| Ododododo explică (pentru Rebecca009):

Pasiv

| Rebecca009 a răspuns (pentru Ododododo):

Si ai vreun iubit? big grin

| Ododododo explică (pentru Rebecca009):

Nu laughing

| Rebecca009 a răspuns (pentru Ododododo):

Intreb pentru ca un prieten de-al meu e si el gay. Puteam sa-ti fac cunostinta cu el dar din pacate si el e pasiv laughing Si am auzit ca la voi nu prea merge combinatia asta pasiv + pasiv pentru ca nu puteti fi amandoi "fetita" laughing

| Ododododo explică (pentru Rebecca009):

Nu prea merge laughing de fapt nu merge laughing Insa se da cineva la mine si etc puppy dog eyes tongue Ma rog sper ca e fericit ^.^ si ca nu pune boticul la ce spun homofobii retardati puppy dog eyes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul lucru care imi trece prin cap dupa ce am citit este ca esti gay si ai o problema, adica cei din jurul tau au o problema, cu asta.

Eu personal nu o consider o boala, dar instinctul oricarui animal este acela de a se reproduce, deci lipsa acestui instinct este, din punct de vedere stiintific (nu implicat religia pentru ca acolo sunt doar supozitii si chestii preconcepute), si din punctul meu de vedere o anomalie.

Iarasi pesonal nu am nimic cu homosexualii atat timp cat nu se manifesa intim in public, si prefer sa am un prieten / coleg / cunostinta gay decat unul bolnav,

| Ododododo explică (pentru suntserios):

Da sunt ^.^ Mda...prietenii mei nu au

| drhotzu a răspuns:

Pai cu ce sa incepem: in mentalitatea noastra ingusta ceea ce este din tipar, si din ceea ce in mod colectiv este "normal" este condamnat si tratat ca atare.
ceea ce spui tu este corect si coerent, dar este natura umana sa ne temem de ce nu intelegem.
din punct de vedere fizic si psihic nu este nimic anormal in a fi gay. iar stiintific vorbind in lumea animala homosexualitatea este destul de intalnita, mai ales la pinguini big grin
deci este vorba de individualitate pana la urma si ce este "normal" pentru cineva poate sa fie anormal pentru altcineva, adica ce fac eu in pat cu prietena mea poate unii considera anormal... de asta nici nu le cer parerea!
ceea ce mai bine faci si tu!

| Ododododo explică (pentru drhotzu):

Corect si coerent? Clar ma duc la diriga sa-mi puna un 10 la romana laughing

| drhotzu a răspuns (pentru Ododododo):

Pai ai putea sa ii faci un eseu pe tema asta si vedem dupa laughing))))

| Ododododo explică (pentru drhotzu):

Am avut deja eseu laughing numai vreau sa vad unu toata viata laughing Daca e cu 10 sau 9 il vreau laughing daca nu sa-l tina ea

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Părinții tăi ce zic?
Mie personal nu-mi pasă de alții...și chiar dacă o să văd unii călărindu-se în trafic m-ar durea la salam...
Persoana mea a fost făcută să nu o intereseze de alții...

| Ododododo explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Nu Am Tata.
Mama e okay with other gay guys, dar cand vine vorba de mine e schimbata adica ma intreaba, daca sunt, dar mereu ma uit in alta parte sau incep sa rad si ma ascund.

| Prunela a răspuns:

Desi sunt extrem de amuzata de replicile tale in engleza iti dau dreptate.

Inca sunt curioasa la ce e clasata homosexualitatea oficial..boala,chestie normala etc etc.

| Ododododo explică (pentru Prunela):

In trecut a fost considerata boala, dar s-a dovedit ca este ceva normal un fel de dereglare (Care se produce cat copilul este in "burta" mamei)

| SkizoMetal a răspuns:

"Prima chestie care îmi trece prin cap după ce am citit asta". Nu există dumnezeu. Îl al doilea rând, sincer, nu mă interesează dacă omul e gay, bi, negru, alb, căcăniu în dungi ş.a.m.d. Omul e om indiferent de orientările sexuale, de culoarea pielii sau a părului. Ce contează este tipul de persoană care este, educaţia şi logica.
Iar în legătură cu răspunsul lui Zenithf, e clar că omul ăsta e încuiat la minte şi că nu poate să gândească logic.

Şi ce aveţi cu schizofrenicii? sad

| Ododododo explică (pentru SkizoMetal):

Eu? Nimic! Eu "joc" pe behaviorul ma judeci, te judec cam asa vine, daca un schizo ma judeca, il judec

| SkizoMetal a răspuns (pentru Ododododo):

Eu nu te judec, deci e ok. laughing

| Ododododo explică (pentru SkizoMetal):

Cel mai okay laughing

| broadMAC a răspuns:

Scrie mi popescupopescu438@yahoo.ro
Poate ne impartasim sentimente si chestii. by the way am 14 ani si eu sunt gay

| pisiciverzi a răspuns:

Nu pot sa iti raspund la mesaj ca vai, sunt membru juniorchatterbox Mai, e tare ca iti sustii parerile nu altcevalaughing

| Ododododo explică (pentru pisiciverzi):

Inseamna ca tu esti fata laughing)))) daca crezi asta