| anonim_4396 a întrebat:

Daca un baiat nu gaseste subiecte de discutii, sau te tachienaza te place?

Răspuns Câştigător
| Orte95 a răspuns:

Eu cred ca te place.
Daca tu il placi incearca sa gasesti tu subiecte interesante si iesiti impreuna (cred ca pe mes nu gaseste subiect dar fata in fata mereu aveti ce vorbi)

25 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Probabil ca da; e cel mai simplu mod de a se apropia de tine.

| pinkystyleツ a răspuns:

Da. Cu siguranta da

| DAC a răspuns:

Cam asa ceva

| Jhfdfd a răspuns (pentru DAC):

Ce cam asa ceva? adica "ma place"?

| Orte95 a răspuns (pentru Jhfdfd):

Incearca totul sau nimic:0
Surprindel cu un sarut si vezi cum reactioneaza.ori se indragostetste ori wave...

| Jhfdfd a răspuns (pentru Orte95):

Este o problema...nu esti chiar persoana potrivita cu care trebuie sa vb despre ea, poate o sa razi...si nu vreau asta

| DAC a răspuns (pentru Jhfdfd):

Da, te place, bine, daca tachinatul inseamna putina "baza" cu bun simt, adica sa nu se ajunga la jigniri happy

| Jhfdfd a răspuns (pentru DAC):

Nu mi s-a parut niciodata ca ma jigneste, de exemplu o data m-a invitat la patinoar si mi-a spus ca este singur, ca nu mai vine nimeni cu el, iar cand a ajus acolo mai era cu inca un baiat, iar el pe patinoar facea "baza" de mine si de inca un baiat pe care eu il cunosteam... nu stiu m-am enervat pe el si nu l-am mai bagat in seama un timp iar apoi a venit si si-a cerut scuze de multe ori... iar dupa ce am plecat de la patinoar am mers cu el, pentru ca imi era in drum si nu prea stia ce sa vb cu mine, de aia am intrebatwinkingbig grin

| DAC a răspuns (pentru Jhfdfd):

Pai atunci, da-i bataie, ce mai astepti? laughing
Daca il placi si tu, spune-i, poate ca lui ii e mai greu, nu o sa te refuze, crede-ma!
Bafta!
P.S.: Sa imi lasi si mie un mesaj sa imi spui ce ai facut big grin

| Jhfdfd a răspuns (pentru DAC):

Dar el a aflat intamplator de la colege ca il plac, iar la inceputul anului scolar mi-a zis ca nu ma place si chestii de genul iar acum sa mai schimbat... si daca as face ce mi-a zis Orte95 ar zice ca sunt nebuna...sad dar mersi mult!

| ghiCIne a răspuns (pentru Orte95):

Ei acum... pana-si gaseste printul trebuie sa sarute o multime de broaste?tongue

| Orte95 a răspuns (pentru ghiCIne):

Pai daca a trecut atat timp si el nu a facut nimic eu asa cred ca ar trebui sa faca pana la urma...big grin poate se trezeste printu din el smug

| Jhfdfd a răspuns (pentru Orte95):

Cand eu o sa fiu la pensie se va trezi laughing asa a facut si cu prima lui prietena laughing ei ii placea de el iar el... era pe dinafara... oricum pana ea nu la sarutat ( a fost o provocare de la o colega sa stea cu el) nu si-a dat seama cat il place si asta, dar nu stiu imi e frica (n-am avut primul sarut:-s straight face)

| DAC a răspuns (pentru Jhfdfd):

O sa il dea pe spate faptul ca ai avut curaj sa ii spui in fata, crede-ma, eu cam intotdeauna am facut primul pas si a mers mereu! laughing
Tot femeile sigh
Eu zic totusi sa ii spui, macar te consolezi cu ideea ca ai incercat, pe bune, asa, oricum nu faci nimic si nici el. Daca te respinge, renunti...

| ghiCIne a răspuns (pentru Orte95):

Buna asta.laughing

| Jhfdfd a răspuns (pentru ghiCIne):

Care dintre ele?

| ghiCIne a răspuns (pentru Jhfdfd):

Ultimul raspuns de la Orte95: "poate se trezeste printu din el"...

| Orte95 a răspuns:

Eu cred ca da...
Incearca sa gasesti tu subiecte, dar mai bine va intalniti (fata in fata e cam greu sa nu gasesti subiecte). banuiesc ca voi vorbiti pe mess...

| Jhfdfd a răspuns (pentru Orte95):

Din contra ca nu prea vb pe mess... ne intalnim zilnic la scoala si akl vb mai mult

| Rotciv a răspuns:

Buna.
Daca te tachineaza in sensul de a-ti atrage atentia un categoric DA, te place.Iar daca te tachineaza gen caterinca sau te jigneste atunci categoric NU, nu te place.Dar dupa cum zici tu ca nu are subiecte de discutii in preajama ta.Este un DA te place CATEGORIC! Daca si tie iti place de el, incearca sa faci tu primul pas.Mult succeshappy

| ghiCIne a răspuns (pentru Rotciv):

El ar trebui sa faca primul pas, niciodata un baiat nu va aprecia destul o fata care "alearga" dupa el... parerea mea.tongue

| alexwars a răspuns:

Depinde de caz
de cele mai multe ori un baiat se intimideaza si nu gaseste subiecte de discutie dar nu te tachineaza

| bobodanlili a răspuns:

Depinde : 70%da si 30% e prea idiot ca sa vorbeasca

| sergiu_9668 a răspuns:

Pai depinde daca tachineaza mereu si vrea atentia ta inseamna ca te place dar daca te jigneste sau te face sa te siti rau inseamna ca nu dar depinde.

| Jhfdfd a răspuns (pentru sergiu_9668):

Uneori nu il bag in seama si vine si isi cere scuze repetat... dar nah... cum ai spus depinde