| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc de ceva vreme cu un baiat de care imi place. Am iesit de cateva ori la cafea cu mai multi prieteni si s-a comportat foarte frumos, iar dupa ce acestia au plecat m-a luat in brate si m-a pupat pe obraz. E genul de baiat care o ia mai usor, vrea sa cunoasca persoana inainte de a fi ceva serios. Imi da impresia ca ma place, mi-a spus chiar de fostele lui relatii si ce nu a mers. Problema e ca asteapta ca eu sa ii scriu intotdeauna pe fb de exemplu. Daca intru eu pe el vorbeste foarte ok si gaseste tot timpul subiecte de discutii, insa el intra foarte rar in vorba cu mine daca eu nu il bag prima in seama. Mie nu imi place asa, pentru ca am ideea ca il stresez sau poate nu are chef de mine, desi niciodata nu a vorbit sec. Ce parere aveti? Ii place sa fie bagat in seama sau nu ma place?

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Intreaba-l!

| neutrino a răspuns:

El te place, dar nu esti singura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai daca la intalnire ti-a dat de inteles ca te place nu inteleg de ce-ti mai bati capul cu dubii. laughing
Uite eu nu bag pe nimeni in seama exceptand prieteni care imi sunt foarte apropiati si simt eu ca nu i-as deranja. De fiecare data i-am lasat pe ei sa ma sune, sa-mi dea mesaje. N-am dat eu decat in putine cazuri chiar daca imi placea persoana respectiva asteptam sa ma bage ea in seama nu eu. happy

Daca nu ne-am mai discuta problemele cu altii viata ar fi mai simpla asa ca vorbeste cu el. Spune-i ce te deranjeaza si vezi care e treaba. Poate el considera ca te-ar deranja daca s-ar baga in seama cu tine si l-ai refuza asa ca asteapta sa-i scrii tu cand ai timp si esti libera. happy

| StefanChriss a răspuns:

Probabil te place, dar trebuie sa-i spui ca te deranjeaza treaba asta si ca vrei sa te caute si el din cand in cand. Explica-i ce simti si in mod sigur o sa se rezolve. N-ai motive de ingrijorare.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Spune-i deschis ceea ce gandesti, modul in care vezi u lucrurile si asteptarile pe care le ai de la el!

| AlexandraCris a răspuns:

Părerea mea e că te place. Din moment ce ţi-a povestit ce nu a mers cu fostele, înseamnă că, probabil, nu vrea ca tu, dacă veţi avea o relaţie, să faci la fel ca ele. Când mai intrii în vorbă cu el pe facebook, explică-i că ai vrea să te caute şi el din când în când şi dacă simţi ceva pentru el spune-i şi asta. Dacă îi vei spune să te caute nu cred că se va supăra. Nu e ăsta un motiv bun de supărare. Pur şi simplu fi tu însăţi. Fi sinceră cu el.

| 1Voineoska1 a răspuns:

Clar in relatiile anterioare poate i-a lipsit atentia de care toti avem atata nevoie! Acum, e "disperat" sa primeasca atentie, sa fie bagat in seama. Poate tu esti mai speciala si vrea sa se simta cocolosit.Nu iti fie teama, sigur te place! Eu zic sa continui sa il bagi tu in seama! happy Bafta!

| StefanOctavian a răspuns:

Cam asta cred si baietii, mie de exemplu imi place foarte mult sa mi se scrie si daca ii scriu unei fete iar ea nu imi scrie mie prima niciodata am aceeasi impresie oricum totul e in capul tau... Poate lui nu ii plac discutile virtuale sau poate imi doreste foarte mult sa ii scrii tu primawinking multor baieti le place sa li se ofere astfel atentie...Eu zic sa ii scrii in continuare. happy Daca nici nu iti raspunde sec atunci cand ii scrii, cu siguranta cauta atentie.

| BaiatuTimid a răspuns:

Eu zic ca-i place sa fie bagat in seama, e genul de baiat timid (la fel ca mine) baga-l tu in seama aproape o saptamana si dupa intreaba-l daca vrea sa aiba o relatie cu tine