| LikeeChocolate a întrebat:

Daca un baiat vine la tine des, incerca sa vorbeasca cu tine, te priveste insistent,"te atinge din greseala", iti spune ca esti frumoasa..inseamna ca te place? Si daca m-ar placea nu ar trebui sa vorbim si in timpul liber spre exemplu daca ne intalnim pe strada ne salutam si atat..nici macar nu ma intreaba ce mai faci? El vorbeste cu mine doar cand suntem la scoala!

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca intregul lui comportament descris de tine reprezinta incercarile lui mai stangace de a iti transmite toate sentimentele ce le simte fata de persoana ta. Deocamdata se pare ca timiditatea si imaturitatea sunt mai puternice decat dorintele lui sentimentale si din acest motiv este incapabil de ceva mai mult.In cazul in care iti place de el si ti-ai dori o relatie este timpul sa-l impulsionezi sau pur si simplu sa-i comunici dorinta ta de a forma un cuplu. Poti sa-l inviti sa te conduca acasa sau sa iesiti in 2 la o plimbare, un spectacol, un film, urmat de un suc si o prajitura. La despartire il poti recompensa cu un pupic sau chiar o sarutare. Succes.

| neutrino a răspuns:

De placut sigur te place, dar de vorbit in afara scolii inca nu este capabil. Mai pasuieste-l un timp, pana cand se face baiat mare.

| LoveSleep a răspuns:

Fă tu un prim pas, "în afara școlii", o să-i dai curaj.

| SkyPilot a răspuns:

Te place, asta e clar. E timid si/sau nu stie ce sa vorbeasca cu tine in afara scolii. Ai putea sa ii ceri sa te conduca acasa pentru inceput.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Logic ca te place. Daca nu te placea, nu se comporta asa. Daca te intereseaza, vorbeste tu cu el, ca poate nu are curaj suficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place dar e cam timid trebuie sa-si faca mai mult curaj!

| Țoglă a răspuns:

Dar tu de câte apropouri ai nevoie?laughing
Să te ia și să te arunce în tufe?

Normal că te place, numai că tu nu prea îi răspunzi la flirturi. Dacă nu-ți place, spune-i și nu-ți bate joc de el.

| ViperXd a răspuns:

Nu te supara...el te place dar totodata poate sa fie si gay