| tonyc7 a întrebat:

Daca un barbat cere nr-ul de tel al unei femei cu care nu se cunoaste, dar de care ii place, imediat ce o vede prima data undeva, chiar si pe strada, in incercarea de a se cunoaste cu aceasta si eventual a lega si o relatie, credeti ca gestul barbatului de a cere nr -ul acelei femei e unul jenant si de prost gust sau e un gest normal si cat se poate de firesc atata timp cat nu i-a facut vreun rau acelei femei?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este o gafa pe care femeia n-o sa o ierte.
Risti sa fi repezit, pus la punct si sa n-o mai revezi cu adevarat niciodata! Femeile nu apreciaza lipsa de maniere, inteligenta si politete.

| wildthing a răspuns:

In principiu, daca ai tupeu sa te duci la ea, o faci cu bun simt si te retragi imediat ce da semne de disconfort si iti ceri scuze, eu nu vad nimic rau in a aborda o femeie in acest fel.
Pe de alta parte, cu feminismul extrem importat de la "progresistii" din vest, cine stie peste ce nebuna dai...si sa ajungi apoi sa te acuze de hartuire sau ceva.winking

| tonyc7 explică (pentru wildthing):

Hartuire inseamna cand ea te refuza o data, de doua ori, de trei ori si tu inca continui sa te dai la ea! E suficient si sa te refuze si o singura data si tu sa repeti incercarea, deja esti in ipostaza de hartuitor!

| wildthing a răspuns (pentru tonyc7):

E o zona gri si nu poti sa stii ce se intampla.
Sunt lesbienele alea fanatice de prin vest, care iau foc daca se da un barbat la ele: "Eu sunt lesbiana! Te rog sa-mi respecti sexualitatea! Porcule!" happy

| alexalx1234 a răspuns (pentru wildthing):

Am dat de astfel de fete. Sunt destule prin Constanța, doar că nu folosesc "Te rog sa-mi respecti sexualitatea!". Scot alte rahaturi pe gură.

| Violleta2022 a răspuns:

Conteaza enorm abordarea, felul cum te perzinti si cum ii vorbesti.
Vezi ca abordarea ta este gresita "mediat cum o inatlneste".
Daca sari pe ea si-i ceri imediat cum o intalnesti, risti sa-ti intoarca spatele si sa te lase cu buzele umflate, refuzandu-te sau chiar repezindu-te!
Intai inveti sa saluti, sa fii respectuos, sa intri in vorba cu ea frumos si politicos si la urma ii ceri numarul de telefon.
Astea sunt metode de agatat care au functionat la miliarde de oameni de-a lungul sutelor de ani (cu si fara telefon) si nu vad de ce nu ar functiona si in ziua de azi, depinzad strictd e cum te prezinti tu, fara sa ataci imediat femeia cum ai scris tu aici, fiindca vei fii categoric refuzat, la un asemenea act de asalt.

| tonyc7 explică (pentru Violleta2022):

De acord cu tine! Dar cand vezi ca femeia respectiva se deplaseaza grabita pe strada si nu sta locului ca sa ai ocazia sa intri in vorba cu ea, prezentandu-te si cine esti, iar tie ca barbat iti place mult de ea si simti ca daca nu intri cat mai rapid in vorba cu ea (ca sa iti lase un nr de contact sa continui discutia si altadata) pierzi ocazia de a o cunoaste pentru totdeauna! Mai ales daca stai in Bucuresti si stii ca sansele de a o reintalni iar pe strada sunt aproape 0! happy Deci cum crezi ca trebuie procedat in cazul asta? Pur si simplu iti place mult de ea si vrei cu orice pret sa o cunosti. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru tonyc7):

Daca femeia este grabita, apelezi la bunul simt si ii dai pace ca risti sa te repeada.
Mai sunt femei, nu-ti fa probeleme, ca nu au intrat zilele in sac si uan care fuige este evident care are probleme garve, de nu-i sta ei capul la flirt pe strada sau pierdut vremea.

| Hammurabi a răspuns:

Nu. E un gest riscant și aberant.
Să deranjezi aiurea și cu tupeu o femeie total necunoscută, nu înseamnă că nu i-ai făcut "nici un rău".
"Răul" pe care îl poți face, nu e doar fizic.
Tu cum ai reacționa dacă o oarecare femeie ti-ar cere numărul de telefon?
Dacă spui că ar fi ok, nu înseamnă decât că ești extrem de disperat. laughing
Nu toată lumea e așa.

| tonyc7 explică (pentru Hammurabi):

De acord cu tine! Dar cand vezi ca femeia respectiva se deplaseaza grabita pe strada si nu sta locului ca sa ai ocazia sa intri in vorba cu ea, prezentandu-te si cine esti, iar tie ca barbat iti place mult de ea si simti ca daca nu intri cat mai rapid in vorba cu ea (ca sa iti lase un nr de contact sa continui discutia si altadata) pierzi ocazia de a o cunoaste pentru totdeauna! Mai ales daca stai in Bucuresti si stii ca sansele de a o reintalni iar pe strada sunt aproape 0! happy Deci cum crezi ca trebuie procedat in cazul asta? Pur si simplu iti place mult de ea si vrei cu orice pret sa o cunosti. happy

| Hammurabi a răspuns (pentru tonyc7):

Din tot ce spui, ceva nu se leagă.
"iti place mult de ea" - asta înseamnă că o vezi pentru prima dată, fără să fi vorbit deloc cu ea, fără să știi nimic despre ea? pur si simplu o vezi odată pe stradă și gata, e iubirea vieții tale?
Îți dai seama cât de aberant sună?
Și dacă chiar ar fi așa. Hai să admitem. Ok.
Riști cum ai spus tu, și faci mișcarea asta ciudată de a o aborda și a-i cere numărul. (neținând cont de posibile consecințe)
Întrebarea e următoarea
Realizezi că chestia asta o poți face doar odată în viață?
Că dacă tu vei întâlni zilnic pe stradă câte o "iubirea vieții tale" nu ești decât un maniac. laughing
Dacă repeți genul ăsta de abordare, nu mai e deloc vorba de "îți place mult de ea" și intrii în depresie dacă o pierzi.
E vorba doar, că ești un maniac disperat. Necontrolat.
Cam la asta se reduce totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de femeie.

Eu îl consider un gest de maxim prost gust și jenibil.
Îl face să pară pe cel care o face, un disperat.

| tonyc7 explică (pentru anonim_4396):

De acord cu tine! Dar cand vezi ca femeia respectiva se deplaseaza grabita pe strada si nu sta locului ca sa ai ocazia sa intri in vorba cu ea, prezentandu-te si cine esti, iar tie ca barbat iti place mult de ea si simti ca daca nu intri cat mai rapid in vorba cu ea (ca sa iti lase un nr de contact sa continui discutia si altadata) pierzi ocazia de a o cunoaste pentru totdeauna! Mai ales daca stai in Bucuresti si stii ca sansele de a o reintalni iar pe strada sunt aproape 0! happy Deci cum crezi ca trebuie procedat in cazul asta, daca pur si simplu iti place mult de ea si vrei cu orice pret sa o cunosti? happy