| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Sunt lacrimile unei femei de multe ori teatru, doar un mijloc de manipulare a barbatului?!

Cat de mult credeti in lacrimile unei femei? Dar ale unui barbat?!

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De multe ori da si mai ales daca e un plans din ala nervos de iti vine sa treci prin usa cand incepe sa plangahee hee
La barbati e mai intresant cand plang.De exemplu la meciuri cruciale se tine doliu cateva zile si 2 lacrimi izvoresc in coltul ochilor cand in prelungiri "dusmanii" dau gollaughing
Si baietii mai plang cand sunt raniti de fete, dar extrem de rar si oricum daca o fac, ramane intre patru peretiwinking

| catthshshshs a răspuns:

Pot reprezenta si un teatru dar si realitate, aici depinde de femeie!
Eu pot spune despre lacrimile unui barbat, singurul pe care l-am vazut plangand a fost iubitul meu, cand i-am spus prima data "te iubesc". Si cred ca a fost sincer pentru ca eu sunt totul pentru el!

cami
| cami a răspuns:

Foarte mult, si nu prea. Lacrimile atat la barbati, cat si la femei exprima -in adevarata lor semnifiecatie- fie tristete, fie bucurie. Trebuie mai intai de toate sa-i cunosti caracterul celui in cauza, si apoi sa dai o sentinta, daca acesta le foloseste drept mijloc, sau pur si simplu asta simte sa faca; sa planga.
Nu vezi deseori barbati plngand, dar cred mai degraba in lacrimile unui domn, decat in ale unei femei.

| tyana a răspuns:

big grin Tot ce pot sa-ti spun e ca la inceput, daca sunt foarte indragostiti, sunt extrem de impresionati.Insa dupa ceva vreme, nu mai tine!laughing
In cazul barbatilor care plang din dragoste pot sa spun ca sunt cu adevarat impresionata! Am intalnit unul singur care a plans si chiar m-au miscat lacrimile lui.

| JeSa a răspuns:

Depinde de caracterul fiecăreia împarte, gen bărbătesc sau feminin.
Se spune că, de obicei "un bărbat nu plânge"(plâng şi ei, dar nu din orice...), de unde denotă acel "caracter dur"/puternic, pe când al femeii este sensibil/emotiv, denotând "sensibilitatea"/feminitatea. Iar prin plâns, o persoană se descarcă. Ştiu, alţii se manifestă diferit dar simt la fel, de astfel precum şi noi/femeile. Aşadar, serios vorbind, privesc după circumstanţă care îmi va reda sau ba valoarea cauzei, fiind credibilă/de crezut ori ba. Evident, dacă circumstanţa îmi e falsă, normal să nu fie plauzibilă; nerămânând în picioare superficialitatea, şi de necrezut el/bărbatul. Aşa, şi-n cazul femeii - de-a manipulat, jucând teatru sau ba. În opinia mea, mai devreme sau mai târziu, aceste treburi se află; mai bine spus adevărul despre...va ieşi la iveală! Iarăşi "jucarea unui teatru", pentru a se profita de pe urma unei persoane, mi se pare lipsă de responsabilitate şi/ sau mai mult puereală/nemoralitate, decăzând "respectul" vis-a-vis de acea persoană.

| stresu a răspuns:

Eu nu plang niciodata pentru a impresiona, iar din punctul meu de vedere nu pot asocia dragostea cu suferinta. Chiar sa mearga ceva prost, nu as plange si mai ales nu in public. Nu fac show din sentimentele mele si din viata mea personala.
Cred mai degraba intr-o conversatie in care mi se explica ce si cum decat in lacrimi. In ziua de azi oamenii se cred in telenovele si plang prea usor.

| Ea12345 a răspuns:

In general, femeile sunt considerate mai sensibile. Iar lacrimile sunt deseori crezute, chiar daca sunt,, de crocodil". Multe femei opteaza la astfel de metode, insa sunt si barbati destui. Mi se pare urat sa faci asa ceva, sa castigi un lucru prefanadu-te ca-ti pasa si ca suferi, cand nu este deloc asa.

| LCD a răspuns:

Nu m-am folosit niciodata de plans in fata prietenului, pentru al impresiona, sau mai stiu eu ce. S-a intamplat sa plang de dor, de furie, de suparare, de fericire.Toate produse de el.Am plans si in fata lui.Nu cred ca le-a vazut drept ''teatru''. Mi le stergea.happy si simtea odata cu mine. Ultima data, mi-a spus ca daca mai plang, ma scoate afara happy era in sensul ala bun.ca sa zic asa.Ne impacasem.era o situatie dificila.
Deci eu cred ca persoana pentru care se plange, simte daca este din inima sau teatru. happy

| Ruxyana a răspuns:

Ceauhappy
nu mi'as putea imagina ca o fata sa planga numai sa impresioneze, eu intotdeauna cand am plans pentru un baiat au fost lacrimi adevarate si mereu am pus suflethee heeuneori mai sunt si fete, femei perverse, care manipuleaza baiatu/barbatu prin plans, dar mai rar uneori iti dai seama prin ochii femeii daca sunt raii sau buni...pentru ca vezi bunatatea in eihee hee

da, cred in lacrimile unui baiathee hee
pentru ca au fost adevarate desii a fost tarziu cand le'a avut au fost adevarate, iar asta m-a impresionathee hee

| babygyrl a răspuns:

Acum depinde de femeie, daca e mai smechera poate sa fie teatru dar daca e o femeie serioasa poate sa nu fie ceva fals. Se stie ca femeile sunt mai sensibile. Eu nu am plans pentru a impresiona pe cineva, am simtit ca trebuie sa plang si nu pot sa nu o fac. Asa am patit chiar aseara nu ma puteam abtine si am plans, motivul nu conteaza.La barbati nu stiu, nu am vazut un barbat sa planga si nu cred ca este vreo unul care sa planga dupa ceva care nu e important.

| imiplacemov a răspuns:

Daca, cunosti acea persoana, ar trebui sa iti dai seama daca plange pe bune sau pentru a impresiona. Iar daca plange pentru a impresiona nu merita nimic.

| ● Ďعw a răspuns:

Trebuie sa-ti dai seama daca femeie este teatrala:p.prefacuta.si atunci iti dai seama sau nu daca plange pentru ca simte sau de fatsada

si la barbatthinking eu nu prea cared. dar iti dai si la el seama dupa karakter.de obicei barbatu care plange e considerat femeie.deci nu stiu sigur ce sa zichappy:d

| ame_3387 a răspuns:

Nu stiu c iti pot spune dar mie mi se pare cel mai injositor sa planga un barbat in fata unei femei, adica sa ceara mila de la ea prin lacrimi. Cat despre femei mi s-a intamplat o data ca m-am certat rau cu fosta prietena a mea si a intors spatele si a inceput sa planga ca nu vrea sa ma paraseasca. cand am vazut-o mi s-a facut mila de ea si i-am zis sa nu se gandeasca la asa ceva... insa cand s-a intors nu avea nici macar o larima sau semne ca ar fi plans. Deci raspunsul meu e ca sunt larimile unei femei de multe ori teatru

| perla a răspuns:

Eu am plans de multe ori, pentru ca m-am lasat pacalita de falsele lui lacrimi dar cesa-i faci acum le trage zice ca daca stia ce fel de femeie sunt ...cum zic toti nu?

| savingyou a răspuns:

Nu stiu dar poate uneori femeile joaca teatru dar alteori pling ca le deranjeaza ceva! dar ce se refera la lacrimile unui barbat...cred ca e ridicol un barbat sa plinga! dar uneori sunt momente dureroase in viata unde chiar o fire puternica ar putea sa inceapa sa plinga!

| maduuuu a răspuns:

Eu nu am plans niciodata pentru aimpresiona pe cine, dar atunci cand am plans am plans din iubire si chiar nu imi doream sa il pierd pe prietenul meu.Baietii nu plang de obicei, dar atunci cand plang, plang cu adevarat si de obicei plang departe de cei din jur pentru ca sunt foarte orgoliosi.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Dupa parerea mea nu cred ca multe persoane pot plange pentru a impresiona doar cele care stiu sa joace teatru, cred in lacrimile unui barbat pentru ca de curand am trecut alaturi de prietenul meu prin momente foarte grele un barbat nu plange des dar eu cred ca si cand plang trebuie sa aiba un motiv foarte dur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata, da. Oricum, si "barbati adevarati" recurg la smiorcaiala, doar-doar o vor indupleca pe femeia adorata sa le ierte greseala. Nu trebuie generalizata chestia asta. Tertipurile de genul asta sunt folosite de ambele sexe. Este mai nasol atunci cand persoana pe care o iubesti plange cu adevarat, iar tu te gandesti ca, poate lacrimile varsate sunt doar un teatru ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, mai sunt de actualitate lacrimile? Nu este nevoie sa ajungi la lacrimi pentru a manipula un barbat. Poate doar "clientele" telenovelelor mai cred asta...