| FoundYouLover a întrebat:

Daca un barbat nu iubeste o femeie, de ce ar tine-o incurcata in continuare cu el? De ce nu ar termina-o odata cu ea ca s-o lase sa-si vada de viata ei si sa gaseasca pe unul mai bun? Pentru bani? Pentru sex? Ca sa-si satisfaca orgoliul masculin si sa umble incurcat si cu ea si cu altele si sa se creada barbat? E pur si simplu rautate pura masculina? Barbatii chiar nu suporta ca o femeie sa-i iubeasca? De ce n-ar lasa-o sa-si vada de viata?

Răspuns Câştigător
| Apollo007 a răspuns:

E vorba de interes aici. Iti zice ce vrei sa auzi dar faptele si comportamentul lui sunt aceleași... Sa ghicesc e locuinta ta si el nu are sau unde are nu ii convine sa se întoarcă(locuinta părinților sau undeva unde sunt alte dezavantaje)

24 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Foarte ciudat, mi se pare greu de inteles de ce mai sunteti impreuna. Si intr-adevar, povestea pare incompleta, ceva lipseste din ipoteza.
Poate are o viata dubla happy ori mai e undeva una ca tine, care se intreaba unde ii dispare iubitul in zilele in care e la tine, ori are vreun viciu ascuns care ii consuma timpul, ori poate e agent secret si pleaca in misiuni speciale happy

| ROB3RT89 a răspuns:

Majoritatea femeilor sunt independente in ziua de azi, dar si naive.
Aici vorbesc si de bani si de sentimente.
Unii profita si nu se implica emotional cum cred altii!
Unii nu le iubesc dar mor daca le vad cu altii, asta da orgoliu...

| Freya1 a răspuns:

Am citit ce ai scris pe aici ca sa vad despre ce este vorba.
Daca nu mai poti sta langa el sau consideri ca te tine de proasta trebuie sa pui piciorul in prag. Pune-i bagajul la usa si schimba iala ca linguselule alea de moment nu iti fac bine. Daca el se comporta urat cu tine si te minte si inseala nu are rost sa il ti la tine si sa mai continui relatia asta toxica.
Asa sunt uni fara scrupule le place sa fie ingrijiti si iubiti sa stea la caldura dar sa nu ofere nici macar respect la schimb.

| FoundYouLover explică (pentru Freya1):

El zice ca nu inseala, dar nici nu-mi spune ce face cand pleaca asa, fara sa-mi spuna, unde pleaca si de ce.Dar daca nu inseala, ce ar avea atata de ascuns de nu-mi spune? Nu are nici un sens.Si cand ma gandesc ca imi placea de el pentru ca il credeam diferit.Doi ani am stat impreuna fara probleme, apoi pur si simplu au inceput fazele astea si in ultima vreme s-au indesit.Imi pare rau ca trebuie s-o termin cu el, dar nu vad alta solutie daca nu-mi spune despre ce este vorba, daca nu-mi spune adevarul.

| Freya1 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Eu am stat 8 ani cu unu care nu m-a inselat dar nu avea niciodata timp de mine.Eu il ingrijam si el si casa m-a dus la tara si am tinea singura izolata aveam un caine ce imi tinea de urat in timp ce el era ba pe alte sate ba pe la oras si cu munca si dupa munca si multe altele crede-ma stiu ca e nasol. Orce om poate sa aiba un mic secret dar nu atat de important cand esti cu un om si ala te intreaba ba unde tot dispari eu cred ca este perfect normal sa iti spuna iar daca pe tine te deranjaza ceva sa faca un compromis sa schimbe situatia

| sofisis a răspuns:

E pur orgoliu masculin, cred eu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Barbatul nu vrea sa termine cu ea poate pentru ca sta cu ea doar pentru sex.

| Emma30555 a răspuns:

Asa sunt unii barbatii lasi, slabi, fara coloana vertebrala. Tu trebuie sa hotarasti pentru tine, el atat poate. Poate nici nu te inseala, poate face alte tampenii, o fii dependent de cazinouri sau altceva. Trebuie sa aflii ce iti ascunde sau nici nu are rost sa iti batii capul.Dar cum am zis tu trebuie sa fii puternica. Ori iti spune ce se intampla ori te desparti. El vede ca ii merge si nu face nimic

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai ce iti zice / face urat? thinking

| FoundYouLover explică (pentru PersonajFictiv):

Dispare de acasa nopti si zile fara nici o explicatie.I-am zis ca daca nu-mi spune adevarul zboara de-aici pentru ca asta nu poate decat sa arate ca inseala. Daca avea vreo problema si imi spunea vezi ca merg sa ingrijesc nu stiu ce ruda, vezi ca trebuie sa plec din oras cu serviciul un pic sau mai stiu eu ce intelegeam, dar dispare fara sa-mi zica unde merge si de ce sau cat sta, nici la telefon nu poate fi gasit, ca il tine inchis.I-am spus sa-mi dea o explicatie, sa-mi spuna adevarul si ca daca continua asa eu nu mai vreau sa fiu cu el.A plans, ne-am impacat, a fost totul dragut vreo cateva ore ieri, apoi iar a facut-o, iar a plecat, azi a venit, iar plange, iar se da pe langa mine, iar nu-mi da nici o explicatie.

| FoundYouLover explică (pentru PersonajFictiv):

Dispare si apare in cateva zile si apoi se poarta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru FoundYouLover):

Pai si el ce iti zice cand il intrebi unde a fost, ce a facut?

| FoundYouLover explică (pentru PersonajFictiv):

Nu zice nimic, vine si lasa capul in jos cand il cert si apoi se chinuie sa ma ia in brate sau sa ma pupe sau sa se uite ca un catelus la mine, eu il resping ca sunt suparata, el se supara si insista, eu tot il resping, el insista si apoi nu mai vorbesc cu el deloc si el tot asa face.

| FoundYouLover explică (pentru PersonajFictiv):

De obicei zice doar atat, intr-un tarziu, ca nu m-a inselat, dar tot nu explica ce a facut. Deja m-am saturat de comportamentul lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Si uite de asta nu e bine sã stai intr-o locuintã cu o femeie, iti iei prea multe filme tu singurã, de ce ti-ar da explicatii ce face si unde merge? Nu imi spune cã esti una din alea care il sunã la fiecare orã sã intrebe unde este, si ce face. Te poate insela sau nu, poate e cu prietenii, poate munceste.
Ca barbat are nevoie de putin spatiu. El pleacã deoarece simte cã are nevoie de putin spatiu intre voi doi, iar când vine acasã tu nu il lasi sã te bage in seama, incepi cu drame si certuri.
Nu vreau sa fiu rãu cu tine dar pune mâna si citeste "Barbatii sunt de pe Marte si femeile de pe Venus" sau macar vezi un review.

| FoundYouLover explică (pentru anonim_4396):

Nu il sun din ora in ora sa il intreb ce face, nici nu era nevoie, doi ani era noptile acasa.In fiecare noapte.Acum brusc dispare si tu imi spui ca ma uit la filme si construiesc drame? Ce dracu stii tu despre mine si despre viata mea? Si de cand un om care intotdeauna are program de lucru de ziua la serviciu, la 4 sau 5 dupa amiaza termina in fiecare zi, acum ar munci noaptea? Si crezi ca are nevoie de spatiu? El e cel care era mereu sufocant, venea sa ma tina de mana aproape si cand eram pe toaleta, iar daca ii spuneam ca vreau spatiu devenea mai sufocant? Iar apoi a inceput porcaria asta, lipseste ziua si noaptea fara a spune unde este.Nu demult a lipsit mai bine de o saptamana. Apoi apare si se poarta de parca totul e grozav.Asadar ce drept ai tu, sa ma judeci pe mine fara a ma cunoaste?

| anonim_4396 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Dupã ce spui problema e la tine, stiu probabil cã iti libseste atât de mult incât ai ajuns sã intrebi pe acest site "El e cel care era mereu sufocant, venea sa ma tina de mana aproape si cand eram pe toaleta" dacã continua asa probabil ai fi fost la altul de mult, suferi sau te intrebi probabil ce face? Unde este? Asta inseamnã ca ai inceput sã ti la el, alfel nu il numeai "sufocant" când cicã totul era bine, singura ta fricã este cã a gãsit pe alta, a gãsit? Poate nu ai de unde sã sti, nici macar nu ai dreptul sã sti, tu vrei de fapt unul ca el care sã-ti fie si fidel. Rar gãsesti dacã ai noroc si iti este, ar trebui sa fi mândrã cu el si sã-l astepti cu bratele deschise când se intoarce.

| FoundYouLover explică:

Va multumesc de raspunsuri. Am vorbit cu el. Cu greu a recunoscut ca m-a inselat, dar zice ca ma iubeste. Din punctul meu de vedere infidelitatea si iubirea se bat cap in cap, adica daca un barbat chiar iubeste o femeie, nu o inseala. Tot plange si se roaga de mine sa ne impacam, imi zice ca ar trebui sa raman cu el ca vezi Doamne toti barbatii inseala si ca ma iubeste si ca este un bou si ca ar face orice ca sa-l iert. Ce il face pe el oare sa creada ca daca toti barbatii inseala mie mi-ar mai trebui barbat? Mai bine stau singura, sau incep sa ma uit dupa femei in cazul asta.Si da, pare ca e vorba de interes, zice ca ii place mult sexul cu mine si asta vad in pat ca nu mimeaza si faptul ca sunt foarte generoasa la impartit lucrurile cu el, am mai multi bani decat el.In orice caz eu am terminat-o cu el, l-am dat afara si sper sa inceteze odata sa ma mai caute si sa planga pe la usa mea.E deranjant.

| Apollo007 a răspuns:

Pentru ca lui ii convine situația si tu il lasi sa te trateze asa pentru ca il iubești! Are senzația ca poate sa faca ce vrea din tine pentru ca accepți aceasta situație. O sa ii vezi adevaratele intentii cand o sa iti iei inima in dinți si o sa ii dai de ales... Ori alba ori neagra. Depinde de tine cum iti joci cărțile. Lasa sentimentele deoparte si gândește-te la tine si la ce iti dorești

| FoundYouLover explică (pentru Apollo007):

I-am dat deja de ales, i-am zis ca ori pleaca de tot, ori ramane dar se poarta frumos cu mine.A plans si a zis ca ma iubeste.Asta era ieri.Azi nimic nu s-a schimbat, se poarta la fel de urat si i-am zis sa plece de tot.Dar nu pleaca.M-am refugiat in camera aialalta.Nu stiu cum sa-l fortez sa plece.L-am facut troaca de porci de nervi si i-am ars vreo doua palme.Dar nu pleaca.Sunt in culmea nervilor! Imi vine sa chem politia sa-l dea naibii afara din apartamentul meu.L-am si iubit candva dar nu ma intereseaza, vreau doar sa plece odata, deci de ce nu pleaca? Daca nu ma vrea el, o sa ma vrea la un moment dat altul.I-am zis ca din punctul meu de vedere oricum s-a terminat totul in clipa asta indiferent daca el pleaca sau nu si ca nu o sa am nici o retinere in a ma culca cu altul in fata lui daca nu pleaca.

| FoundYouLover explică (pentru Apollo007):

Probabil ca ai dreptate.Are unde sa mearga.Are si i-ar fi bine acolo.Dar e vorba ca-i place sa aiba cineva grija de el, sa-i dea ceva
cand nu are.Acolo i-ar fi bine, dar nu as mai fi eu sa-l dadacesc.Stie ca alta nu ar face pentru el atat de multe cat am facut eu.Dar si daca sta si nu mai fac nimic pentru el, pana la urma va trebui sa plece, nu? O sa se plictiseasca sa ma port si eu urat si o sa plece, pana la urma, probabail, daca sunt perseverenta in a ma purta si eu urat, in a nu-i mai face nici o favoare, in a nu-i da ce ii trebuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Din ce zici tu acolo baiatul chiar te iubeste, probabil dacã chiar te vroia doar pentru sex pleca de mult, si astepta sã vi tu la una lui.

| Apollo007 a răspuns (pentru FoundYouLover):

E vorba de interes aici. Iti zice ce vrei sa auzi dar faptele si comportamentul lui sunt aceleași... Sa ghicesc e locuinta ta si el nu are sau unde are nu ii convine sa se întoarcă(locuinta părinților sau undeva unde sunt alte dezavantaje)

Răspuns utilizator avertizat
| alky13 a răspuns:

Ochi pe ochi, dinte pe dinte, daca a iubit-o candva, si ea i-a tradat sentimentele intr-un fel sau altul, el vede acea incurcala ca pe-o razbunare inzecita, parerea mea