| BabyThisIsMe a întrebat:

Daca un barbat se uita la mine cand nu ma uit, apoi cand il vad isi intoarce privirea si revine ulterior cu alte priviri, se uita in ochii mei cand vorbim, sta cu mainile in buzunar, ba isi da mana prin par si se plimba mult, ba sta jos, ba merge, exista vreo sansa sa nu fie interesat de mine?
As vrea sa fac un pas mai departe, dar mi e ca poate nu e interesat cum cred eu.

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Aoleo, iar cu profu?
Ma fata, esti majora. El la fel. Cu ce naiba ar afecta?

| HazelEyes77 a răspuns:

E cred ca e interesat. Stii ca uneori limbajul trupului spune mai mult decat o mie de cuvinte. Poate n are curaj sa faca un pas in directia asta si tatoneaza terenul ca sa ti vada reactiile. Nimeni nu se avanta asa pur si simplu de teama unui refuz. Arata i subtil ca nu ti e indiferent. Invita l undeva. Nu e musai ca barbatul sa faca mereu primul pas.

| BabyThisIsMe explică (pentru HazelEyes77):

Ideea e ca mediul in care ne vedem si raportul dintre noi nu e de egalitate sa zic asa. Adica o relatie de exemplu ar putea avea efecte poate negative in mediu de lucru.

| christall a răspuns:

Cred ca e interesat.

| Bursucu98 a răspuns:

Vrea să te cordească, dar îi lipsește tupeulhappy