| anonim_4396 a întrebat:

Daca un prieten te duce sa te vezi cu fostul si face totul sa para "coincidenta" cand de fapt ei vorbisera inainte ce vrea sa insemne? Si mai ales daca fostul prieten se comporta cu tine urat, ca cu ultimul om, face glume proaste pe seama ta si te raneste intentionat sau neintentionat(numai el stie) ce ar trebui sa inteleg si mai exact ce sa fac? Pt mine aceasta reintalnire mi-a facut mai mult rau pentru ca am simtit cum imi bate inima cand l-am vazut si eram putin agitata. Mi-a facut prea mult rau si abia cand incepeam sa trec peste imi face astasadHepl. Funditaaa! Multumesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru fostul tau, conturile dintre voi doi nu erau incheiate, drept pentru care s-a inteles cu acest "prieten" sa provoace o intalnire "intamplatoare" ca sa-si scoata toate complexele, sa isi usureze sufletul sau, pur si simplu, sa se razbune!
Foarte urat din partea lor, nici nu stiu care e mai de acuzat, fostul ca nu e demn de pantalonii pe care-i poarta sau "prietenul" care a inlesnit umilirea ta!
Oricum, faptul e consumat acum, e bine sa renunti la "prietenia" amicului care a complotat si sa-ti continui viata.
De multe ori exact cei de la care asteptam un bine sau un ajutor, ne ranesc cel mai tare, asa ca alege cu mai multa atentie si deschide-te mai greu, nu te increde usor, oamenii sunt ciudati, nu stii ce le zace in minte!
Si, fruntea sus, lasa trecutul la locul lui si ai grija de viitor, vin si zile bune, nu le descuraja cu tristeti si amaruri!

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ca sunt doua persoane de care ar trebui sa te lipsesti!
In locul tau i-as ignora pe amandoi.

| AlinKun a răspuns:

Inca mai are ceva de impartit cu tine in opinia lui eu zic sa nu lasi asta sa te afecteze mai ales ca nu ar fi prima data ignora-l total si gata

| Ager a răspuns:

"un prieten" te duce? eu știu că prietenii îți vor binele... se vede că acel prieten al tău nu e chiar așa prieten pe cât se pare
2. când se mai întâmplă, spune clar : Dacă nu încetezi (încetați), eu plec! și chiar să pleci dacă este nevoie, astfel va înțelege că nu tu cauți compania lui...
3.nu are legătură cu întrebarea, dar câți ani ai?

| SEkaty3 a răspuns:

Pai nu a fost frumos din partea lor. Poate ca prietenul tau vrea sa vada cum reactionezi in fata fostului prieten si daca mai ai sentimente fata de el... oricum nu te lasa, fa si tu baza de el....si vorbeste cu iubitul actual si spune-i ca nu-ti face placere sa stai cu fostul iubit si spune-i ca pe el il iubesti, astfel se va bucurawinking
Baftawinking!:*