| Bubble_7593 a întrebat:

Am o problema...Eu am un prieten dar nu se prea comporta frumos, dar daca ma despart de el face orice sa ne impacam. Mie mai imi place de un baiat si el ma place pe mine si as vrea sa ma combin cu el. Dar mie ca "fostul prieten" o sa ma faca sa ma impac cu el.Si nu stiu pe cine sa aleg? Pentru ca prietenul meu actual se poarta urat, abia ma baga in seama, mai face glume proaste i-am zis ca nu imi place dar el 2 zile nu s-a mai purtat asa si dupa iar a inceput.Si mai e o problema oricum cei 2 baieti nu se inteleg asa ca prietenul meu la sigur o sa il bata pe celalalt daca afla ca sunt cu el.

Răspuns Câştigător
| notperfect a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te desparti de prietenul tau actual daca te intreaba de ce ii spui ca se poarta urat cu tine etc. Si n-ar mai trebui sa il ierti pentru ca i-ai atras atentia de atatea ori plus ca de unde stii ca nu isi bate joc de tine adica daca spui ca se poarta urat cu tine. plus ca daca nu iti mai place de el de ce sa stai cu el? Eu iti recomand sa o termini cu el si sa fii cu baiatul de care iti place mai ales daca si lui ii place de tine... De ce sa faci fericit pe altul cand tu esti nefericita...Asa poti fi si tu fericita si persoana care te iubestewinking Succes! fundita?

1 răspuns:
| scumpete a răspuns:

Pai spune-i actualului tau prieten ca ai si tu nevoie de o anumita pauza, pentru ca trebuie sa iti pui in ordine toate sentimentele fiink esti confuzahappy

Si poate sa insiste kth vreatongue

Spune-i` sa nu insiste deoarece mai faceti si ce vrei tu. nu numai ce vrea el happy

Si gandeste`te bine pentru cine simti mai mult si de cine iti place mai multwinking

Nu`l mai lasa sa insiste. e vba de tine, nu de el!