| IustinaC a întrebat:

Am nevoie de sfaturi deci va rog toti sa va dati cu parerea la situatia mea. Eu sunt despartita de un an cu fostul și de jumătate de an nu mai vorbesc cu cea mai buna prietena a mea care este best friend cu fostul meu. Acum am venit acasă de Paste și ne-am adunat la o petrecere cu cei mai buni prieteni ai noștri printre care și ei doi. Eu toată noaptea m-am simțit privită urat de către fosta mea prietena care încerca cu tot dinadinsul sa îl țină pe fostul departe de mine. Eu încă mai am sentimente pentru fostul dar el nu. Vreau foarte mult sa trec peste aceasta situație dureroasa și sa uit se ei dar nu pot. Am un prieten bun care la rândul lui este prieten cu ei doi, însă el e de partea mea și ma convinge sa îl uit și sa îmi fie indiferent dar prietena mea ohhh cât o urasc. Încercam aseară sa nu o privesc dar sa dădea la fostul meu și făcea intenționat sa vad eu. Îmi puteți spune ce credeți și ce sfaturi îmi dați sa trec peste asta? Ma simt groaznic mai ales ca diseara din nou facem o petrecere

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ține doar de tine să te înveți să ignori lucrurile /persoanele care te deranjează.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci decat sa-i ignori complet, sa umbli in alte cercuri cat mai departe de ei si o sa uiti cu timpul. Scoate-i cu totul din viata ta, sa nu mai ai niciun contact cu ei.

| Chubby2104 a răspuns:

Ai spus-o și tu 'el nu simte nimic pentru tine', deci ar trebui să îl uiți și să încerci să ignori avansurile ei asupra lui. Nu e ok să te intereseze asta. Ești o floare și ai dreptul să înflorești frumos. Dacă tu iei în considerare ceea ce face prietena ta te vei ofili. Ai grijă de tine, acel prieten al tău a fost singurul ce a acceptat o floare (pe tine) între spuni -> prețuiește-l.