| bebe_7919 a întrebat:

fostul gagiul al unei prietene o urmareste, o bate. o ameninta... daca s-ar duce sa depuna plangere la politie. politia ce i-ar putea face? se comporta asa, pentru ca s-a nu mai vrei sa se impace cu el, deoarece in ultimul an al relatiei ea a suferit mult, pentru ca o insela... dar acum si-a dat seama cine este cu adv si nu mai vrea nimic cu el...cum sa procedeze, ca sa nu ii mai faca nimic?

Răspuns Câştigător
| PauLa.M a răspuns:

L-ar avertiza prima data. daca se repeta ii face dosar. daca se aduna dosarele il pandeste inchisoare.

3 răspunsuri:
| den a răspuns:

L ce politie avem ...nimikhappy...eu stiu ca l 3 dosare penale il poate baga la inchisoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa le spuna parintilor si apoi sa faca plangere la politie, neaparat, pana cand nu se intampla ceva mai grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zimi mie cine este ca il sperii eu de nu se vede. Nu suport deloc un baiat care se ia de o fata, nu are deloc onoare si merita ca cineva sa-i arate cum sta treaba.